Доступність посилання

ТОП новини

Туреччина просить сенаторів Франції відхилити «закон про геноцид вірмен»


Туреччина звернулася сьогодні до депутатів верхньої палати парламенту Франції, Сенату, відхилити законопроект, який має на меті запровадити кримінальну відповідальність за заперечення геноциду вірмен, як і інших визнаних Францією геноцидів.

Міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу заявив у телевиступі, що його країна очікує від Франції «перш за все дотримання європейських цінностей».

Якщо законопроект пройде, він стане «темною плямою на інтелектуальній історії Франції», заявив міністр і додав, що Туреччина «завжди нагадуватиме Франції про це».

Законопроект, який уже схвалила нижня палата парламенту Франції, Національні збори, у разі набуття чинності передбачав би карати ув’язненням до року і/або штрафом у 45 тисяч євро публічне заперечення геноцидів, які законодавчо визнає Франція, а це Голокост у часи Другої світової війни як геноцид євреїв і ромів, геноцид народу тутсі в Руанді 1994 року, а також геноцид вірмен наприкінці Першої світової війни в тодішній турецькій державі, Османській імперії. Туреччина категорично протестує проти визнання масових убивств вірмен в Османській імперії за геноцид.

Як очікують, французький Сенат має розглядати законопроект на початку наступного тижня. Днями сенатська Комісія з законодавства рекомендувала відхилити його, зокрема, на підставі, що він може порушити конституційну гарантію свободи слова.

Водночас у Франції вже давно діє закон про кримінальну відповідальність за заперечення Голокосту з покаранням у вигляді штрафу чи ув’язнення.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG