Доступність посилання

ТОП новини

Конституційний суд Латвії не скасував референдум про російську мову


Конституційний суд Латвії відмовився в п’ятницю скасувати вже призначений на 18 лютого референдум, ініціатори якого пропонують запровадити російську мову як другу державну, змінивши для цього Конституцію.

Суд відхилив таке прохання групи депутатів латвійського парламенту, але водночас узяв до розгляду іншу частину їхнього запиту, про конституційність самого латвійського законодавства про референдуми.

Референдум ініціювали представники радикальних сил серед російськомовних мешканців Латвії, які становлять понад третину населення країни, зібравши для цього більше підписів, ніж вимагає закон – майже 200 тисяч громадян країни, або понад 12 відсотків виборців. Поправки будуть ухвалені, якщо за них проголосує більш як половина виборців (і якщо їх не визнають антиконституційними в разі схвалення).

Більшість провідних політичних сил Латвії закликає громадян голосувати проти пропонованої зміни. Партія «Центр злагоди», яка користується значною підтримкою російськомовних, закликала голосувати за власними уподобаннями.
XS
SM
MD
LG