Доступність посилання

ТОП новини

СБУ закінчила розслідування за частиною справи Тимошенко щодо ЄЕСУ


Слідчий відділ Управління Служби безпеки України в Харківській області закінчив розслідування кримінальної справи за частиною обвинувачень проти колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, пов’язаних із корпорацією «Єдині енергетичні системи України», якою вона свого часу керувала, повідомив у п’ятницю прес-центр СБУ.

У цих епізодах Тимошенко обвинувачують в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 мільйона гривень, розкрадання та замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 мільйонів гривень податку на добавлену вартість, службового підроблення та в ухиленні від сплати 681 тисячі гривень прибуткового податку. Способом розкрадання бюджетних коштів було запровадження корпорацією «Єдині енергетичні системи України» фінансової схеми приховування валютної виручки з використанням підконтрольних офшорних компаній, заявляє СБУ.

За цими епізодами вже почалося ознайомлення обвинуваченої та захисників із матеріалами кримінальної справи.

Крім того, в цій кримінальній справі органи прокуратури заявили й цивільний позов про відшкодування завданих державі збитків.

Водночас, як повідомляє СБУ, щодо вчинення інших злочинів, які інкримінують Тимошенко стосовно ЄЕСУ, а саме організації ухилення від сплати понад 10 мільйонів гривень податків та замаху на розтрату чужого майна – коштів державного бюджету у сумі 405,5 мільйонів доларів США, розслідування далі триває.

У середу в СБУ повідомили, що частину однієї з кримінальних справ проти Тимошенко щодо ЄЕСУ, про організацію приховування валютної виручки, закрили, бо зміни до українського законодавства декриміналізували статтю Кримінального кодексу, за якою її звинувачували.

Служба безпеки України розслідує кілька кримінальних справ, які стосуються діяльності корпорації ЄЕСУ і в яких фігурує Юлія Тимошенко. Сама колишня Прем’єр-міністр нині перебуває в слідчому ізоляторі Качанівської виправної колонії в Харкові як підслідна в цих справах і водночас як уже засуджена в іншій кримінальній справі, через газові контракти з Росією 2009 року, до семи років ув’язнення.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG