Доступність посилання

ТОП новини

Хорватія голосує за вступ до ЄС – повідомлення


Громадяни Хорватії, за першими частковими офіційними результатами недільного референдуму, які вже оприлюднені, підтримали вступ країни до Європейського Союзу 67 відсотками голосів учасників.

Проти, за цими ж частковими даними підрахунку з близько чверті виборчих дільниць, були близько 32 відсотків учасників референдуму, решту бюлетенів визнали недійсними.

Загалом у референдумі щодо вступу Хорватії до Євросоюзу взяли участь близько 42 відсотків виборців країни.

У суботу міністр закордонних справ Хорватії Весна Пусич закликала громадян проголосувати за вступ. За її словами, приєднання до ЄС надасть усім хорватам безпеку.

Того ж дня поліція в столиці Хорватії Загребі розігнала демонстрантів націоналістичного спрямування, які намагалися зірвати прапор Європейського Союзу. Сутичка сталася наприкінці демонстрації протесту проти вступу напередодні референдуму, в якій узяли участь близько тисячі людей. Кілька осіб були травмовані, не менш як трьох демонстрантів затримали.

Хорватія минулого року вже підписала з Євросоюзом договір про вступ. Як очікують, країна вступить до ЄС десь у липні наступного року, коли завершиться процес ратифікації цього договору, і стане його 28-м членом.
XS
SM
MD
LG