Доступність посилання

ТОП новини

Боротьбу за президентство Фінляндії продовжать проєвропейські політики


За результатами першого кола президентських виборів у Фінляндії, які відбулися в неділю, в друге коло виходять двоє діячів, які дотримуються проєвропейських поглядів. Іще двоє кандидатів, євроскептик і відвертий супротивник ЄС, вибули з боротьби.

Консерватор Саулі Нііністе, в минулому міністр фінансів Фінляндії, міністр юстиції і спікер парламенту, отримав 37 відсотків голосів, представник Партії «зелених», свого часу міністр довкілля Пекка Хаавісто – близько 10 відсотків.

Друге коло відбудеться 5 лютого.

Нііністе, який на посаді міністра фінансів запроваджував свого часу в Фінляндії спільну європейську валюту євро, спершу мав, за опитуваннями, підтримку понад половини виборців, але останнім часом його популярність помітно впала. Хаавісто несподівано значно піднявся в опитуваннях за останні тижні.

Ставлення до Європейського Союзу, валюти євро і політики Брюсселя в Фінляндії останнім часом погіршилося через вимоги ЄС іти на допомогу таким країнам, як Греція. Фінляндія, яка нині є однією з небагатьох країн із найвищими можливими кредитними рейтингами, у 1990-х роках пережила серйозну фінансову кризу самостійно, за допомогою суворих заходів заощадження, і багато хто вважає, що Греція й інші глибоко заборговані країни самі винні в своїх бідах і мають вибиратися з них не коштом Фінляндії.

Нинішня президент Фінляндії, популярна Тар’я Халонен завершує другий шестирічний термін на посаді і не може балотуватися знову.

Посада президента в Фінляндії передбачає мало владних повноважень, але голова держави в цій країні традиційно має велику суспільну вагу.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG