Доступність посилання

ТОП новини

Лише 1.5% сімей репатріантів, що стоять на квартобліку, отримують щороку житло


Рахункова палата України відзначає неналежне виконання програми із розселення та облаштування депортованих кримських татар та осіб інших національностей за 2006–2010 роки.

«Колегія Рахункової палати за підсумками аудиту ефективності використання у 2009–2011 роках бюджетних коштів, спрямованих на розселення та облаштування депортованих кримських татар та осіб інших національностей, зробила висновок, що очікуваних результатів від реалізації упродовж 2006–2010 років відповідної державної програми не досягнуто», – повідомила прес-служба Рахункової палати України в понеділок.

Зокрема, не виконано такі завдання, як забезпечення репатріантів житлом та створення сприятливих умов для їх облаштування, адаптації та інтеграції в українське суспільство.

Влада також не забезпечила належної організації, координації та контролю за виконанням заходів державної програми, а обмеженість її щорічного фінансування на рівні 57% негативно позначилася на реалізації прав репатріантів та їхніх сімей.

Крім того, не виконано завдання програми щодо створення зведеного реєстру репатріантів і членів їхніх сімей.

«За п’ять років реалізації програми обсяги побудованого для репатріантів та придбаного на вторинному ринку житла за рахунок бюджетних коштів сягнули лише 31,3% від планових показників, щорічне забезпечення потреби в житлі становило 1,5% від загальної кількості сімей репатріантів, які перебували на квартобліку. Фактично за роки реалізації програми житлові умови поліпшили лише 625 сімей», – зазначено в повідомленні.

У Рахунковій палаті також наголосили, що не розв’язано проблему будівництва об’єктів комунального, соціального та культурного призначення в місцях компактного проживання репатріантів. Станом на початок 2011 року значилося 340 недобудованих об'єктів.

Крім того, з порушеннями бюджетного законодавства використано майже 65% коштів, спрямованих Криму та Севастополю у 2009–2011 роках.

У травні 1944 року радянська влада масово депортувала кримських татар із Криму в Середню Азію, Сибір і на Урал. У роки Другої світової війни також були виселені кримські болгари, вірмени, греки та німці.

Повернення кримських татар на півострів почалося наприкінці 1980-х років. Зараз вони становлять 13% населення Криму.
XS
SM
MD
LG