Доступність посилання

ТОП новини

Українську делегацію в ПАРЄ хотіли позбавити повноважень


Група Європейської народної партії в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) просила скасувати повноваження української делегації в Асамблеї.

Більшість в українській делегації склали представники влади. Про це заявив сьогодні на початку першої частини сесії ПАРЄ 2012 року представник групи, депутат Еґідіюс Варейкіс (Литва).

«Три члени української делегації – Володимир Пилипенко, Валерій Писаренко та Олександр Фельдман – перебувають тут як члени Блоку Тимошенко, тобто опозиції, хоча в реальності вони є членами владної партії, тому ми оскаржуємо повноваження цих членів української делегації», – сказав він.

Ця пропозиція не набрала необхідної кількості голосів на підтримку, тому не була схвалена ПАРЄ.

Разом з тим, як повідомив головуючий на сесії, питання повноважень трьох членів української делегації може бути розглянуте в Комітеті правил процедури, імунітету та інституційних справ.

Відповідно до правила 7 Правил процедури ПАРЄ, Комітет має розглянути питання щодо трьох членів української делегації в якомога швидший термін, за можливості – протягом 24 годин. У випадку, якщо Комітет визнає, що повноваження цих трьох членів не можуть бути підтверджені, він має підготувати проект резолюції ПАРЄ.

Парламентська асамблея Ради Європи – це один із двох головних статутних органів Ради Європи, консультативний орган, що складається з представників парламентів всіх держав-членів. ПАРЄ є найстарішим в Європі органом міжпарламентської співпраці.
XS
SM
MD
LG