Доступність посилання

ТОП новини

Президент ПАРЄ не сприймає спосіб, в який засуджено Тимошенко


Новообраний президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Жан-Клод Міньйон не розуміє і не сприймає спосіб, в який було засуджено колишнього прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко. Про це він заявив сьогодні на прес-конференції в Страсбурзі.

«Я поважаю Україну, але я не можу зрозуміти та сприйняти спосіб, в який було засуджено Тимошенко», – сказав він. Президент ПАРЄ зазначив, що він мав можливість зустрітися з Тимошенко за кілька днів до її взяття під варту і дуже стурбований тим, в яких умовах вона перебуває зараз.

Міньйон також зазначив, що він не хотів би, щоб його слова сприймали як тиск на судову систему. «Але якщо Україна має бажання стати більш європейською, думаю, ви розумієте, в якому плані, вона повинна відповідати нормам інших, поважати демократію та верховенство права», – підкреслив він.

Він також зазначив, що хотів би обговорити це питання з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком, який перебуватиме цього тижня в Страсбурзі. Президент ПАРЄ також наголосив, що дуже дружньо ставиться до України.

Сьогодні відкрилася зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Попередній порядок денний включає доповіді щодо функціонування демократичних інституцій у низці країн, у тому числі в Україні. Також депутати планують схвалити резолюцію щодо виконання Україною зобов’язань перед Радою Європи. Очікується, що «українське питання» буде розглянуто 26 січня.

Новим головою Парламентської асамблеї Ради Європи став голова французької делегації, член групи Народної європейської партії Жан-Клод Міньйон.

Крім того, представником від влади України в моніторинговому комітеті Парламентської асамблеї Ради Європи обрано народного депутата Юлію Льовочкіну (фракція Партії регіонів).

Водночас група Європейської народної партії в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) просила скасувати повноваження української делегації в Асамблеї.
Представники групи зазначають, що більшість в українській делегації склали представники влади. Про це заявив сьогодні на початку першої частини сесії ПАРЄ 2012 року представник групи, депутат Еґідіюс Варейкіс (Литва).

«Три члени української делегації – Володимир Пилипенко, Валерій Писаренко та Олександр Фельдман – перебувають тут як члени Блоку Тимошенко, тобто опозиції, хоча в реальності вони є членами владної партії, тому ми оскаржуємо повноваження цих членів української делегації», – сказав він.

Ця пропозиція не набрала необхідної кількості голосів у підтримку, тому не була схвалена ПАРЄ.
XS
SM
MD
LG