Доступність посилання

ТОП новини

Україна підтвердила дотримання газових контрактних зобов’язань – Міллер


НАК «Нафтогаз України» підтвердила, що виконуватиме в повному обсязі контрактні зобов’язання, які існують із російським «Газпромом» на 2012 рік, і проводитиме переговори про зниження ціни, заявив голова правління «Газпрому» Олексій Міллер, коментуючи хід переговорів з Україною.

«Стосовно України, то ми маємо чинний контракт. Контракт у нас такий, що й українські колеги чудово розуміють: умови цього контракту є залізобетонними. І якщо говорити про 2012 рік, то українська сторона підтвердила, що виконуватиме в повному обсязі контрактні зобов’язання, які є, і проводитиме переговори, щоб якось відкоригувати ціну», – сказав він.

Говорячи про заяву України знизити відбір газу до 27 мільярдів кубічних метрів газу в рік порівняно з мінімальним зобов’язаннями в 41,6 мільярдів кубічних метрів газу, записаними в чинному контракті, Міллер заявив: «Українська сторона може знизити обсяг відбору газу, але є умова в контракті: «бери або плати», й це – умова контракту, й українська сторона знає про це».

«Але, як зазначало керівництво Росії, російська сторона, «Газпром» діятимуть у цивілізованому порядку», – додав голова «Газпрому».

Україна з минулого року проводить переговори з «Газпромом» про зниження ціни постачань газу в 2012 році, у свою чергу «Газпром» висловив занепокоєння тим, що «Нафтогаз України» в односторонньому порядку заявляє про зниження обсягів закупівлі, виходячи з річного обсягу в 27 мільярдів кубометрів газу.

Від початку року Україна різко – майже втричі – скоротила відбір імпортного газу. Якщо наприкінці 2011 року щодобові відбори становили 100–110 мільйонів кубометрів, то з початку січня вони почали неухильно знижуватися й на 9 січня зменшилися до 33,3 мільйона кубометрів. Проте вже з середини минулого тижня «Нафтогаз» більше ніж удвічі збільшив відбір імпортного газу порівняно з рівнем першої половини місяця.

«Нафтогаз» заявляє, що своєчасно попередив «Газпром» про намір узгодити закупівлі газу в обсязі 27 мільярдів кубометрів газу на 2012 рік. «Газпром» стверджує, що «Нафтогаз» згаяв час для обговорення обсягу постачань на 2012 рік.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG