Доступність посилання

ТОП новини

Французький сенат обговорює відповідальність за заперечення геноциду


Засідання Сенату Франції на тему відповідальності за заперечення геноциду вірмен, 23 січня 2012 року
Верхня палата парламенту Франції – Сенат – обговорює законопроект про введення кримінальної відповідальності за заперечення фактів геноциду.

Нижня палата парламенту вже ухвалила минулого місяця цей законопроект, який може покарати правопорушників до одного року тюремного ув’язнення і 45 000 євро (57 000 $) у вигляді штрафів.

Жан-П’єр Суер, голова законодавчої комісії Сенату Франції, звертаючись у понеділок до сенаторів у Парижі, заявив: «Запитання, яке нам ставлять сьогодні, полягає в наступному: чи належить це до кримінального права – говорити про те, які історичні події можна обговорювати в громадській сфері, а які історичні події не підлягають обговоренню. Якою є наша легітимність – як законодавців – визначати, що є історією».

Документ спричинив охолодження відносин між Францією і Туреччиною, оскільки Франція офіційно визнає геноцидом масові вбивства вірмен в Османській імперії в роки Першої світової війни.

Вірменія стверджує, що близько 1,5 мільйона вірменів були вбиті в Османській Туреччині під час Першої світової війни в результаті цілеспрямованої політики геноциду.

Туреччина відкидає формулювання «геноцид» і каже, що в той час загинуло багато людей з обох сторін в ході бойових дій у східній частині Туреччини в 1915-1916 роках, і попереджає Францію, що готова вжити жорстких заходів у разі ухвалення законопроекту.

В разі ухвалення законопроекту Сенатом, його має підписати президент Франції.
XS
SM
MD
LG