Доступність посилання

ТОП новини

HRW: арешти колишніх урядовців підривають довіру до незалежності правосуддя


Серед проблем із правами людини в Україні правозахисники також називають тиск на незалежні медіа і корупцію
Прага – Засудження колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та арешти і суди над іншими колишніми урядовцями підривають довіру до незалежності правосуддя в Україні, пише у своєму звіті міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch. Міжнародні правозахисники серед проблем з правами людини в Україні також називають тиск на незалежні медіа та корупцію, що продовжує роз’їдати державні та приватні інститути.

У новому звіті правозахисники з організації Human Rights Watch зауважують, що минулого року Україна провела деякі реформи та ухвалила деякі нові закони, які наближають її до Європейського Союзу. Зокрема, правозахисники відзначили закон про доступ до інформації та захист біженців.

Також правозахисники відзначають різке скорочення нападів на расистському ґрунті. Вони говорять, що у 2010 кількість таких нападів скоротилася до менш ніж півтора десятка, хоча в 2007–2008 роках таких випадків нараховувалося по 80. При цьому правозахисники не впевнені, чи спад триватиме, бо вже до середини минулого року було зареєстровано 13 нападів на расистському ґрунті.

Набагато більше місця в звіті про Україну присвячено проблемам з правами людини в Україні, від запитань щодо незалежності суддівства до порушення прав біженців, прав хворих на ВІЛ-СНІД чи доступу до знеболювальних препаратів.

Верховенство права без незалежних суддів?

Окремою темою звіту Human Rights Watch є питання верховенства права у зв’язку з судовими процесами над колишніми урядовцями, що є частиною антикорупційної кампанії Президента Віктора Януковича. Правозахисники звертають увагу на те, що багато зі звинувачуваних є чільними лідерами опозиції, та наводять думки європейських, американських та російських лідерів, які вважають, що «перевищення службових обов’язків» не є кримінальним злочином і переслідування за це є політично мотивованими.

Коментуючи дані звіту Human Rights Watch, засновник Харківської правозахисної групи Євген Захаров говорить, що політичні переслідування стосуються не лише колишніх високих урядовців.

«За нашими підрахунками, близько 60 правозахисників, журналістів, активістів профспілок і громадських активістів були піддані таким переслідуванням у різній формі», – зауважив український правозахисник.
Це – абсолютно ганебний закон, який створює умови для повного контролю над судовими процесами
Євген Захаров

За його словами, останній Закон про судоустрій, прийнятий в Україні, значно зменшує незалежність суддів. На думку Євгена Захарова, цей закон, що дає Вищій раді юстиції можливість змінювати суддів залежно від політичного замовлення, за рішенням Конституційного суду є антиконституційним, і суспільство має вимагати від парламенту його зміни.

«Це – абсолютно ганебний закон, який створює умови для повного контролю над судовими процесами», – підсумовує Євген Захаров із Харківської правозахисної групи.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG