Доступність посилання

ТОП новини

«Народна самооборона»: Луценку видали пайок на суд – сало, кильку і хліб


Сьогодні, 24 січня, Юрій Луценко прибув на судове засідання із виданим у СІЗО «сухпайком», повідомляють у прес-службі партії «Народна самооборона», лідером якої є Луценко.

«Виконуючи припис медкомісії, Юрієві Луценку вручили порцію «дієтичного харчування» на день: банку консерви «килька в томаті», шматок сала і хліб. Виникає запитання в «Народної самооборони» до представників МОЗ, СІЗО та інших структур: у якому інституті дієтології передбачено саме таке «дієтичне харчування» при запаленні кишечника та підшлункової залози? Чи лікують панкреатит салом із кількою в томаті?» – мовиться в повідомленні прес-служби.

При цьому в прес-службі зазначають, що після огляду Луценка комісією Міністерства охорона здоров'я лікарі підтвердили в колишнього міністра внутрішніх справ запалення підшлункової залози – панкреатит, а також наголосили на серйозних проблемах із кишковиком. Вони відзначили необхідність дотримання суворої дієти, 6-разового дієтичного харчування і зробили відповідний припис для керівництва СІЗО, обов'язковий для виконання.

19 січня засідання Печерського райсуду у справі стосовно Луценка тривало близько 14 годин. Протягом дня колишньому міністрові п’ять разів викликали медичну допомогу. На призначене на наступний день судове засідання він не з'явився через погіршення стану здоров'я, і засідання було перенесено на 24 січня.

20 січня державний обвинувачувач Дмитро Лобань дав прес-конференцію, на якій заявив, що «підсудний Луценко свідомо відмовився від участі в судовому засіданні», й наголосив, що ніяких медичних протипоказань для того, щоб не бути присутнім на засіданні, в Луценка не було. При цьому він заявив про «спробу захисту усвідомлено затягнути процес» і заявив, що засідання в четвер було таким тривалим через «дії захисників і народних депутатів».

Генеральна прокуратура обвинувачує Юрія Луценка у перевищенні службових повноважень. Cуд над колишнім міністром розпочався у травні, а він сам перебуває у камері попереднього ув’язнення з грудня 2011 року.
XS
SM
MD
LG