Доступність посилання

ТОП новини

Луценко: МВС прослуховує і веде спостереження за моїми рідними й друзями


Екс-міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко заявляє, що МВС прослуховує і веде спостереження за його рідними, друзями та знайомими. Про це Луценко повідомив журналістам через своїх адвокатів на сьогоднішньому засіданні Печерського районного суду Києва.

«МВС, на жаль, пішло на поводу незаконних вказівок першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, і вже декілька місяців усі мої рідні, друзі, адвокати і навіть знайомі прослуховуються і відслідковуються оперативними службами міліції», – зауважив Луценко, зазначивши, що свого часу повністю припинив політику стеження у МВС, але «ця практика авторитаризму знову повернулася, і це загрожує кожному, не тільки політику. Згадайте Гонгадзе…».

Водночас Луценко заявив, що вказівка Кузьміна не підтверджена відповідним рішенням суду, як того вимагає закон, а тому є незаконною.

Враховуючи це, він повідомив, що звернеться з відповідною заявою до генпрокурора, враховуючи, що факт таких дій з боку Кузьміна не перший, оскільки, за наявною в нього інформацією, такі самі дії вчинялися до екс-слідчого Генпрокуратури Галини Климович.

Як повідомили у прес-службі партії «Народна самооборона», 23 січня в ефірі одного з телеканалів було показане журналістське розслідування, в якому наводиться таємний лист заступника Кузьміна до міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка.

Із листа зрозуміло, йдеться у повідомленні, що Кузьмін наказав нинішньому міністру внутрішніх справ розпочати проведення оперативно-розшукових заходів стосовно оточення Луценка. Йдеться про зовнішнє спостереження, негласне проникнення в житло, зняття інформації з телефонних ліній та засобів електронного спілкування.

Генеральна прокуратура обвинувачує Юрія Луценка у перевищенні службових повноважень. Cуд над колишнім міністром розпочався у травні, а він сам перебуває у камері попереднього ув’язнення з грудня 2011 року.
XS
SM
MD
LG