Доступність посилання

ТОП новини

Апеляційний суд тисне на Тимошенко через її 75-річного свекра – адвокат


Апеляційний суд Києва дозволив Генеральній прокуратурі оскаржити в касаційному порядку закриття кримінальних справ, порушених проти Геннадія Тимошенка та Антоніни Болюри, щодо діяльності корпорації «Енергетичні системи України», незважаючи на рішення двох палат Верховного Суду України від 2005 року про їхню невинуватість.

Про це повідомив журналістам адвокат Геннадія Тимошенка і Антоніни Болюри Любомир Дроздовський після судового засідання.

«Практично через сім років після рішення Верховного Суду Генпрокуратура звернулася до Шевченківського райсуду, і Шевченківський райсуд відновив прокуратурі строк для подання касаційної скарги, який становить три місяці, і на вказану постанову суду нами була подана апеляційна скарга», – повідомив Дроздовський.

«Але, незважаючи на те, що ми оскаржили це в апеляційному порядку, випереджаючи час, Вищий спеціалізований суд розглянув касаційну скаргу Генпрокуратури і змінив підстави закриття кримінальної справи з відсутності в діях обвинувачених складу злочину на закриття справи за давністю», – сказав адвокат.

За словами Дроздовського, таке рішення суду дає можливість силовим структурам продовжувати розслідування у справі ЄЕСУ «і чинити політичний тиск на Юлію Тимошенко через її родичів та близьких». На його думку, сьогоднішнім рішенням «влада і силові структури хочуть дотиснути Юлію Тимошенко через кримінальні справи проти її свекра Геннадія Тимошенка». Як наголосив адвокат, це «особа похилого віку, йому вже 75 років і він є інвалідом І групи, у нього тяжкий стан здоров’я: інвалідність він отримав в 2004 році, перебуваючи в СІЗО за сфабрикованими звинуваченнями». Дроздовський вважає, що «використовувати найближче оточення для політичного тиску є найбільш аморальним».

Адвокат також повідомив, що захист домагатиметься того, щоб кримінальні справи, порушені проти Геннадія Тимошенка і Антоніни Болюри, були закриті «на підставі їхньої невинуватості, що було уже доведено рішеннями Верховного Суду у 2005 році».

У грудні 2004 року Шевченківський райсуд Києва ухвалив рішення про закриття кримінальних справ проти керівників корпорації «Єдині енергетичні системи України» Тимошенка та Болюри. У січні 2005 року Генеральна прокуратура України закрила усі кримінальні справи, порушені у 1996 році проти Юлії Тимошенко і керівників корпорації «Єдині енергетичні системи України» Олександра Тимошенка, Геннадія Тимошенка, Антоніни Болюри, Євгена Шаго і Лідії Сокольченко.

19 листопада 2005 року Юлія Тимошенко заявила, що 18 листопада 2005 року Верховний Суд України за участю 46 суддів виніс ухвалу, що кримінальні справи проти Юлії Тимошенко та її родини, а також колишніх керівників ЄЕСУ, «в частині обвинувачень» закриті згідно з законодавством – «за відсутністю складу злочину». Однак восени 2011 року Генеральна прокуратура оскаржила рішення Шевченківського райсуду Києва від 2004 року про закриття кримінальних справ проти Геннадія Тимошенка і Антоніни Болюри.

17 листопада 2011 року Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ визнав незаконним закриття кримінальної справи у 2004 році, порушеної проти Геннадія Тимошенка і Антоніни Болюри, але закрив провадження у справі у зв’язку із закінченням терміну давнини.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG