Доступність посилання

ТОП новини

Міністр оборони Єжель може втратити посаду


Міністр оборони України Михайло Єжель
Київ – В уряді готуються нові відставки. Звільнити з посади можуть міністра оборони Михайла Єжеля. Про це повідомив колишній міністр оборони й голова парламентського комітету з питань національної безпеки й оборони Анатолій Гриценко. Експерти зазначають, що відставка керівника оборонного відомства назріла вже давно, проте Президента стримує відсутність якісно іншої кандидатури.

За словами Анатолія Гриценка, одразу в кількох правоохоронних органах почали вивчати матеріали перевірок Міноборони з фінансових питань і публікації у ЗМІ, де наводяться факти корупції і зловживань Міноборони: закупівлі палива і продовольства за завищеними цінами, фіктивний ремонт техніки, зловживання з надлишковим майном.

«Стан боєздатності Збройних Сил практично на нулі. Скандали постійно. На засіданнях Кабміну законопроекти, які готує Єжель, уже відверто називають корупційними навіть члени уряду. Можливо, накопичилося невдоволення. Можливо, якась із груп впливу має іншого кандидата», – розповів в інтерв’ю Радіо Свобода Анатолій Гриценко.

Зі зміною міністра ситуація у Збройних Силах мала б покращитися, сподівається Анатолій Гриценко.

«Хотілося б вірити, що гірше від Єжеля уже не буде. Якби призначили, скажімо, Кузьмука (депутат-регіонал, колишній міністр оборони. – ред.), то він би міг хоча б відновити керованість Збройних Сил», – зазначає він.

Експерти відзначають, що аналогічні перевірки передували також відставці з посади міністра фінансів Федора Ярошенка.

Новий міністр оборони може бути нестандартним

За словами політолога Володимира Фесенка, Президент уже давно невдоволений роботою міністра оборони, проте від відставки Михайла Єжеля рятував насамперед брак якісно інших кандидатур.

«От у тому ж і проблема! – наголошує експерт на кадровому аспекті. – Бо називають Кузьмука, наприклад, але це той випадок, коли міняють шило на мило. І всі це розуміють. Зараз вивчаються різні варіанти – і в генеральському корпусі. Можливо, думають і про можливість призначення цивільного міністра оборони. Я не виключаю, що може бути сюрприз, скажімо так, нестандартна кандидатура».

Адмірал запасу Михайло Єжель упродовж семи років очолював Військово-морські сили України. Його діяльність на посаді міністра оборони, його дії зазнавали критики з боку Президента та Прем’єр-міністра.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG