Доступність посилання

ТОП новини

Глава Мінприроди запевняє, що сприятиме виконанню вимог захисників тварин


Акція на захист безпритульних тварин, Київ, 25 січня 2012 року
Міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський зустрівся з учасниками акції на захист безпритульних тварин «Stop it» біля Кабміну та запевнив, що їхні вимоги будуть виконані.

Як повідомили у прес-службі Міністерства екології та природних ресурсів, Злочевський пообіцяв передати усі звернення учасників акції адресатам і поінформувати Прем’єр-міністра про заходи, які слід вжити для вирішення проблеми безпритульних тварин.

«Я попрошу голову уряду звернутись до голів місцевих адміністрацій з вимогою припинити знищення тварин і спрямувати кошти на програми стерилізації та будівництво притулків. На 2012 рік уряд запланував витратити 30 мільйонів гривень на будівництво нових притулків для собак. Переконаний, що разом з екологічними громадськими організаціями ми забезпечимо ефективне і прозоре використання цих коштів», – наголосив міністр.

Як повідомляє прес-служба, міністр екології ухвалив рішення звернутися до Асоціації міст України з проханням докласти зусиль для негайного припинення фактів фізичного винищення тварин комунальними службами, звернути увагу правоохоронних органів на необхідність розслідувати й припинити діяльність мисливців за собаками, так званих доґхантерів, та взяти на особистий контроль покарання винних у винищенні тварин.

Злочевський також вважає за потрібне змінити склад робочої групи при Міністерстві екології щодо розробки нормативно-правової бази для реалізації вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», а новий склад комісії затвердити за погодженням з екологічною громадськістю. Також Злочевський ініціюватиме видалення з проекту закону «Про внесення змін до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», розробленого робочою групою при Мінприроди, норму про можливість евтаназії тварин через 5 днів після відлову.

Міністр виступає за зміну підходу до вирішення проблеми безпритульних тварин, використовуючи європейський досвід, а саме за передачу функцію виконання певних робіт (вилову тварин, утримання їх у притулку тощо) від комунальних підприємств громадським організаціям із захисту тварин.

Сьогодні учасники акції на захист безпритульних тварин «Stop it» наголосили, що останнім часом вбивства безпритульних тварин набули масового характеру через намагання влади на місцях «зачистити» підвідомчі території напередодні Євро-2012. При цьому вони підкреслили, що від отрути, яку, за їхніми словами, розкидають на вулицях комунальники, часто гинуть і домашні тварини.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG