Доступність посилання

ТОП новини

Палестинці оголосили про припинення «переговорів про переговори» з Ізраїлем


Палестинська адміністрація оголосила вранці 26 січня про припинення діалогу про відновлення прямих переговорів з представниками Ізраїлю.

У заяві мовиться, що «переговори про переговори», які вів у січні в Аммані глава палестинської переговорної групи Саїб Ерекат з представником ізраїльського уряду Іцхаком Молхо, завершилися безрезультатно. Представники Палестинської адміністрації відкинули пропозицію верховного представника Євросоюзу з закордонних справ Катрін Аштон продовжити консультації на місяць.

В ході зустрічей в Аммані, які йшли з початку січня, палестинська сторона підкреслювала, що для початку прямих переговорів Ізраїль повинен виконати цілий ряд умов, зокрема, звільнити ще низку палестинських ув'язнених, у тому числі лідера організації «Танзім» Марвана Баргуті та лідера угруповання «Народний фронт звільнення Палестини» Ахмада Саадата. Баргуті відбуває в Ізраїлі довічне ув'язнення за вбивство 5 чоловік, Саадат є організатором вбивства ізраїльського міністра Рехавама Зєеві.

Палестинська національна адміністрація має намір перейти до односторонніх дій, їх характер поки не відомий. Очікується, що позиція палестинської влади буде сформульована після повернення президента адміністрації Махмуда Аббаса із зарубіжної поїздки.
XS
SM
MD
LG