Доступність посилання

ТОП новини

Суд у справі Луценка вдруге відхилив клопотання про відвід колегії суддів


Суд у справі колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка відхилив клопотання адвокатів про відвід складу колегії суддів. Відповідне рішення ухвалено після наради з цього проводу. Наразі суд продовжує допит свідків у справі.

Захист Луценка вдруге заявив відвід всьому складу колегії суддів, яка розглядає його кримінальну справу, через небажання суду викликати на допит в суд свідків і ухвалення рішення замість цього оголошувати їхні свідчення, надані на досудовому слідстві.

Адвокат Луценка Олексій Баганець звернув увагу суду на те, що рішенням Європейського суду з прав людини щодо невід’ємного права підсудного допитати свідків в суді є обов’язковим для виконання на території України. Суд не з’ясував причини неявки свідків і не застосував до них в разі необхідності примусового приводу. Таким чином, за словами Баганця, суд знехтував правом Луценка на захист.

Крім того, Баганець звернув увагу суду на те, що під час допитів інших свідків неодноразово було з’ясовано наявність елементів фальсифікації показів свідків, їхні заяви про тиск на них на досудовому слідстві, перекручування їхніх свідчень.

Звертаючись до суддів, Луценко сказав: «Я розумію, Ваша честь, що виходячи в нарадчу кімнату, у Вас є можливість на «дзвінок другу», який бігає по пеньках». (Мається на увазі Президент України Віктор Янукович, який на ранковій зарядці в своїй резиденції Межигір’я робить пробіжку по пеньках, вкопаних в землю). Судді Вовка, Луценко сказав: «Ваша честь, я хочу Вас захистити, знаючи про тиск, який на Вас чиниться, які гачки в Вас загнали, тому раджу, щоб ви не розглядали цю справу, а прийняли відвід».

Генеральна прокуратура обвинувачує Юрія Луценка у перевищенні службових повноважень. Cуд над колишнім міністром розпочався у травні 2011 року, а він сам перебуває у камері попереднього ув’язнення з грудня 2010 року.
XS
SM
MD
LG