Доступність посилання

ТОП новини

Олександр Тимошенко: жива Юлія не потрібна Януковичу (європейська преса)


Західні експерти вважають, що поведінка українських чільників суперечить стандартам правової держави
Прага – Олександр Тимошенко, чоловік ув’язненого в Україні лідера опозиційної партії Юлії Тимошенко, закликав європейських лідерів врятувати життя його дружини і попередив, що «Янукович і демократія є цілком різні речі», бо колишній «зек», на думку Тимошенка, «витворює в Україні тоталітарний режим». Західні експерти вважають, що поведінка всіх українських чільників за 20 років незалежності суперечить стандартам правової держави. Аналітики також попереджають, що путінський проект Євразійського союзу вигідний лише Росії і без України нічого не вартий.

Чеська IDnes інформує, що чоловік ув’язненого в Україні лідера опозиційної партії Юлії Тимошенко Олександр Тимошенко вважає: якщо режимові Президента Віктора Януковича не вдалося знищити його дружину політично, то тепер він намагається знищити Юлію Тимошенко фізично. «У січні 2009 року під час газової кризи вона (Тимошенко) врятувала Європу від зими, тому Європа мала б сьогодні врятувати її», – наголошує Олександр Тимошенко, який отримав нещодавно притулок у Чехії. Чоловік українського ув’язненого опозиційного лідера попередив, що в’язничні медики цілком підлеглі владному режимові України і виконують його волю.

Олександр Тимошенко вже вкотре наголосив, що Президент Янукович, на його думку, чинить помсту його дружині як політичному супротивникові. В інтерв’ю чеським виданням, зокрема, тижневикові Reflex, чоловік Юлії Тимошенко закликав європейських лідерів докласти зусиль для тиску на нинішнє керівництво України, бо, як зауважив Тимошенко, «Янукович і демократія є дві абсолютно різні речі, тоді як колишній двічі судимий чоловік вибудовує в Україні тоталітарний режим».

Віденський експерт Пауль Міхалевич пише на сторінках австрійської Die Presse у зв’язку з 20-річчям встановлення дипломатичних стосунків між Австрією та незалежною Україною про аналіз австрійсько-українських стосунків на конференції в стінах Дипломатичної академії Відня. Автор матеріалу вважає, що сьогодні Україна потрапила у заголовки європейських видань з двох головних причин: по-перше, «поведінка ключових українських політиків очевидно суперечить стандартам правової держави», з іншого боку, спільне проведення Польщею, членом ЄС, та Україною Євро-2012 може мати, на думку Пауля Міхалевича, далекосяжні наслідки в утвердженні свободи й демократії в України. Автор також нагадує, що відзначення на найвищому державному рівні в Україні 350-річчя Львівського університету є також символічним, бо варто нагадати, що незважаючи на те, як був заснований цей навчальний заклад у 1661 році, фактично «єзуїтська академія при польському королі», все ж уже в 19-му столітті польські й українські професори на рівних дискутували тут про наукові та етнічні проблеми. Сьогодні цей університет, нагадує Міхалевич, став символом свободи і співпрацює з такими європейським закладами, як університети Ґраца й Відня. Та й славісти Європи сьогодні можуть констатувати, що колись різнобарвна українська мова стала сьогодні фактором уніфікованим і комунікативним в усій Україні, нагадує Пауль Міхалевич. Хоча є ще, як зауважує експерт з Відня, проблематичні дискусії в Україні щодо ролі російської мови.

Сергій Куликов пише на сторінках російської «Независимой газети», що «Україну заманюють в економічний союз газом і мільярдами». Автор наводить оцінки різних експертів щодо переваг та мінусів Митного та майбутнього Євразійського союзів. Російські економісти вважають, що сумарний ефект від створення ЄЕП (Єдиного економічного простору) у 2011–2030 роках може скласти 900 мільярдів доларів, а за участі України – понад 1,1 трильйона. Російські експерти лякають Україну багатомільярдними втратами у разі відмови інтегруватися в ЄЕП та Євразійський союз. Хоча низка інших, українських та незалежних, аналітиків попереджає, що всі ці підрахунки сумнівні й недалекі, бо вже політичні ризики участі України в Євразійському союзі є занадто високими, і насамперед у зв’язку з «проблемами у сфері правового захисту власності», як це видно в нинішній Росії. Тому ЄС, як кажуть експерти, є більш гарантованим і привабливим для України, аніж ЄЕП. Окремі експерти попереджають, що «якраз Росія отримає найбільше вигод від Євразійського союзу у довготривалій перспективі». Вони також кажуть, що без України такий союз не матиме глобального характеру, тому й Кремль намагається всіляко заманити Київ, щоб мати з цього всі вигоди на майбутнє.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG