Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк вважає українсько-російські газові переговори безперспективними


Лідер партії «Фронт змін», народний депутат України Арсеній Яценюк вважає безперспективними українсько-російські переговори з газових питань.

«До президентських виборів (у Росії) я не бачу можливості позитивного закінчення газових переговорів. Більше того, це не газові переговори – це чистий російський газовий шантаж», – заявив Яценюк в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За словами Яценюка, росіяни застосували дуже просту технологію – затягування переговорів. На його думку, російська сторона виставила свідомо неприйнятні для України умови.

На думку народного депутата, необхідно негайно диверсифікувати джерела постачань енергоресурсів в Україну. За підрахунками Яценюка, за останні два роки Україна переплатила Росії за природний газ 7 мільярдів доларів.

«За ці кошти за два роки ми могли б у кожній області реконструювати житлово-комунальне господарство. За цей час і за ці гроші ми могли розгорнути найбільшу програму модернізації ТЕС й уникнути надмірного споживання газу. І останнє, за ці гроші ми могли модернізувати газотранспортну систему України, замінити газоперекачувальні станції та перевести їх на електрику, в результаті заощадити», – сказав Яценюк.

За його словами, для таких перетворень усе було підготовлено ще у 2005 році під час його перебування на посаді міністра економіки. «Але замість цього, обрали найпростіший шлях – нічого не робити, вести якісь безрезультатні переговори, брати у МВФ гроші, якими розраховуватися з російським «Газпромом», збагачувати російський «Газпром», – підсумував лідер «Фронту змін».

Україна заявляє, що чинні газові контракти з Росією 2009 року невигідні для неї, й домагається їхнього перегляду. Російська сторона давала знати, що може піти на зниження ціни на газ для України в обмін на контроль над українською газотранспортною системою.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG