Доступність посилання

ТОП новини

Україна серед рекордсменів у Страсбурзькому суді (європейська преса)


Також у пресі: українські морози підняли ціни на зерно у світі; Україна просить МВФ знизити боргове навантаження
Прага – У європейській пресі звернули увагу, що на захист українського поета Юрія Винничука зі Львова, якого українські правоохоронні органи звинувачують у порнографії, став український ПЕН-клуб. Українські морози сьогодні, як пишуть видання на Заході, підняли ціни на зерно у світі. Україна є одним із рекордсменів у Європейському суді з прав людини, вона входить трійку найбільших порушників. Чи допоможе МВФ Україні у зниженні боргового навантаження сьогодні, також запитують оглядачі.

Польська Gazeta Wyborcza інформує, що український ПЕН-клуб став на захист українського поета зі Львова Юрія Винничука, якого українські правоохоронці з подачі деяких політиків звинувачують у порнографії. Йдеться, зокрема, про його відомий в Україні вірш «Убий п…са», в якому Винничук звертається до українців із закликом до мобілізації проти нинішньої влади «бандитів і злодіїв». У самому вірші можна зустріти натяки на нинішнього Президента України Віктора Януковича, зауважує видання з Варшави. Український ПЕН-клуб заявив у вівторок, що українська міліція взагалі не має права у чомусь звинувачувати Юрія Винничука: «Звертаємо увагу української і світової громадськості на небезпечні тенденції зростання політичної цензури в Україні та все частіші випадки натиску з боку міліції, прокуратури і СБУ на письменників, журналістів, науковців і громадських активістів». Два віце-президенти українського ПЕН-клубу, письменник Андрій Курков та публіцист Микола Рябчук, кажуть, що такі тенденції стали вже систематичними за часів правління Президента Віктора Януковича. Тут також йдеться про те, що слово «п…с» вживається в Україні з різними смисловими відтінками – зокрема, як визначення гомосексуалістів, хоча найбільше – для означення невдах у житті, підлабузників чи ж просто тих, кого всі не люблять.

Лондонська Guardian публікує відповіді на гостру критику Європейського суду з прав людини з боку чільних політиків, зокрема, британського прем’єра Дейвіда Камерона. Президент Страсбурзького суду сер Ніколас Братза закликає під час критику Суду уникати емоцій і базуватися лише на фактах. Він також попросив європейських лідерів не виявляти «емоцій та перебільшень» щодо нібито негативів у роботі Суду. Раніше, зокрема, цього тижня, прем’єр Великої Британії Дейвід Камерон закликав Європу до реформування Суду з прав людини, бо він, мовляв, перетворюється на суд, що погруз у дріб’язкових скаргах, і серйозні справи ризикують «загубитися у чергах», на думку Камерона. Президент Суду наголосив, що, наприклад, за 2011 рік Страсбурзький суд виніс лише 7 вироків по Великій Британії, тоді, як, наприклад, майже 160 по Туреччині, понад 120 вироків по Росії та понад 100 по Україні. Найгірше реагує на рішення Європейського суду з прав людини Росія, як повідомив сер Ніколас Братза.

Financial Times інформує, що після зняття обмежень на експорт зерна Росією та подібних кроків із боку України і Казахстану це «вдарило по цінах на американську пшеницю»… Але за минулий тиждень ф’ючерси на пшеницю виросли у ціні на 7 відсотків, і виною цьому сильні морози в Росії та Україні, які за недостатньої кількості снігів на полях можуть знищити озимі посіви зернових.

Російська «Нєзавісімая газета» інформує, що «Україна просить МВФ про зниження навантаження з виплат кредитів», бо боргове навантаження через високі ціни на російський газ стає для України непосильним цього року. 2012 року Київ має повернути МВФ 2,5 мільярди доларів, а у 2013-му вже понад 4 мільярди доларів США. Урядові джерела кажуть, що на переговорах у Вашингтоні міністр Валерій Хорошковський наполягає насамперед на реструктуризації погашення боргів МВФ.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG