Доступність посилання

ТОП новини

Європейців у Давосі хвилює євро, українців – газ


Міністр фінансів США Тімоті Ґайтнер
Прага – Європейські фінансові чільники заявили у Давосі, що з оптимізмом дивляться у майбутнє євро у зв’язку з наближенням домовленості про те, як оминути дефолт Греції. Їхній оптимізм під час щорічного засідання Всесвітнього економічного форуму на швейцарському курорті підтримав і міністр фінансів Сполучених Штатів. А український Президент Віктор Янукович у Давосі взяв участь в обговоренні енергетичних питань та відповідав на питання про долю євроінтеграції України.

Європейські чиновники, відповідальні за фінансову політику, сьогодні в Давосі випромінювали оптимізм із приводу майбутньої угоди грецького уряду та приватних кредиторів. За словами комісара ЄС із питань монетарної політики Оллі Рена, ця угода, яка має стати наріжним каменем вирішення європейської кризи, буде підписана «якщо не протягом вихідних, то до кінця січня».

Міністр фінансів США Тімоті Ґайтнер підтримав зусилля європейців у подоланні кризи, але застеріг європейських колег щодо згубних наслідків надмірної економії, що може викликати дефляційну спіраль в Європі. Також він закликав європейців збудувати кращі запобіжники проти повторення подібних криз у майбутньому.

«Гадаю, що європейці розуміють, що у справі будівництва надійного захисту від майбутніх пожеж ще бракує важливих елементів, і це потрібно виправити», – сказав американський міністр фінансів.
Президент України Віктор Янукович
Президент України Віктор Янукович

Україна має найвищу ціну на газ у світі
Віктор Янукович

«Корисна» резолюція ПАРЄ і енергозбереження

Виступаючи на іншій сесії у Давосі, присвяченій проблемам енергетики, Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна розпочала програму щодо енергоефективності, енергозбереження та диверсифікації постачання енергоносіїв.

Водночас він заявив, що через невмілі дії попереднього уряду «Україна має найвищу ціну на газ у світі».

«Я про це кажу без жодних сумнівів. Чому і за що покарали Україну?» – запитав український Президент у Давосі.

Вікторові Януковичу довелося не лише самому ставити запитання, але і відповідати на неприємні запитання в Давосі. Більшість із них стосувалися справи колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи, в якій не виключалися санкції щодо України у зв’язку з порушенням демократичних норм.

Янукович заявив, що він вважає рішення ПАРЄ «корисним» для України, хоч і не пояснив, у чому ж була його користь, поспішаючи пройти повз журналістів в оточенні своїх сімох охоронців.

Також Президент високо оцінив процес євроінтеграції. Зокрема, Віктор заявив, що Україна на 90 відсотків виконала дорожню карту щодо безвізового в’їзду до ЄС, і висловив упевненість, що цього року розпочнеться новий етап роботи з Євросоюзом.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG