Доступність посилання

ТОП новини

На парламентські вибори необхідно понад 1 мільярд гривень – голова ЦВК


На парламентські вибори 2012 року, за розрахунками Центральної виборчої комісії, необхідно 1,2 мільярда гривень, тоді як у законі про державний бюджет передбачено близько 800 мільйонів. Про це тижневику «Дзеркало тижня. Україна» повідомив голова ЦВК Володимир Шаповал.

«Питання ще не закрите. Але все потрібно робити вчасно, зайвий поспіх тільки заважає. Якщо почну перейматися цим питанням прямо тепер, то є ризик, що на час внесення імовірних змін до бюджету про нас можуть забути. Хоча нині про голову ЦВК важко забути. У рік виборів зі мною починають вітатися навіть ті, хто раніше впритул не помічав», – сказав він.

«Візьмуся за справу з 15 лютого. Щойно відчую, що бюджету загрожують зміни, піду по добре відомому колу. Останнім у цьому колі, зрозуміло, буде Президент», – додав голова ЦВК.

На думку Володимира Шаповала, навіть якщо скоротити видатки, коштів не вистачить. «Про всяк випадок я, звісно, дав команду: вивчайте закон, дивіться, де можна заощадити. Проте є речі, від яких відмовитися неможливо. Наприклад, заробітна плата членів комісій – річ непорушна. Якщо бюджет виборів становитиме 800 мільйонів, виплатити зарплатню ми не зможемо. Що це означає? Неминучі судові позови», – наголосив він і додав, що «досі не проведено остаточного розрахунку з усіма членами комісій, котрі працювали на останніх місцевих виборах».

Парламентські вибори в Україні мають відбутися у жовтні 2012 року. Відповідно до ухваленого 17 листопада 2011 року закону, вибори пройдуть за пропорційно-мажоритарною системою. Законом збільшено прохідний бар’єр для партій до 5% та заборонено участь блоків партій.
XS
SM
MD
LG