Доступність посилання

ТОП новини

Доповідач ПАРЄ: терпіння Ради Європи щодо України вичерпується


Доповідач Парламентської асамблеї Ради Європи Марієтта де Пурбе-Лундін сподівається, що представники владної більшості в Україні дослухаються до рекомендацій, закріплених у резолюції ПАРЄ «Функціонування демократичних інститутів в Україні». Про це вона заявила у коментарі Deutsche Welle.

«Україна має виконати всі свої зобов’язання при вступі до Ради Європи. Але досі багато з них не виконано. Можна сказати, що терпіння Ради Європи вичерпується. Українська система правосуддя досі має безліч недоліків, і найкраще їх демонструє справа Юлії Тимошенко. Хоча ці недоліки негативно впливають не лише на неї. Тому необхідно ще багато чого змінити», – зазначила доповідач.

Марієтта де Пурбе-Лундін наголосила, що перед ухваленням такої жорсткої для владної команди України резолюції було вивчено точки зору і української опозиції, і влади. «Сподіваюся, до нас дослухаються, особливо представники владної більшості. Було б краще, якби до розмов про санкції взагалі не доходило. Але хочу наголосити, що на початку тижня ми вислухали обидві точки зору. Тому вони можуть бути впевнені, що були почуто всі сторони», – зазначила вона.

26 січня у своїй резолюції ПАРЄ рекомендувала Україні зняти з колишніх вищих чиновників обвинувачення у перевищенні влади та зловживанні владою.

У виправленнях до резолюції зокрема вказується на готовність застосувати санкції до України у випадку, якщо не будуть дотримані рекомендації асамблеї, які стосуються кримінальних переслідувань колишніх високопосадовців.
XS
SM
MD
LG