Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську вшанували пам’ять Героїв Крут смолоскипною ходою


У неділю ввечері у Дніпропетровську на вшанування пам’яті героїв Крут відбулась смолоскипна хода. Активісти патріотичних організацій зібрались на могили воїнів УНР, що на Жовтневій площі, і пройшли центральним проспектом міста до пам'ятника Тарасові Шевченку. В руках вони тримали смолоскипи, частина учасників прикріпили на груди синьо-жовті стрічки та вбрались у вишиванки.

«Мета цієї акції – вшанувати пам'ять і дізнатися більше про бій під Крутами. Важливо знати правдиві, а не міфологізовані політиками причини, події і наслідки», – зазначили активісти, члени «Студенської Свободи».

Крім того, у бібліотеці для молоді Дніпропетровський осередок Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги провів просвітницький захід, присвячений вшануванню героїв Крут.

29 січня в Україні відзначають 94 річницю бою під Крутами. У цей день, у 1918 році відбувся бій між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300 київськими студентами, гімназистами й курсантами, які загинули, захищаючи підступи до Києва.
XS
SM
MD
LG