Доступність посилання

ТОП новини

Злочинність на національному грунті у Росії залишається високою


Шукають винних у кризових явищах, що створилися – директор Московського бюро з прав людини
Москва – У Росії скоротилася кількість сутичок на національному ґрунті, такі дані містяться в оприлюдненій у понеділок доповіді Московського бюро з прав людини. У 2011 році від рук екстремістів загинула 31 особа, тоді як в 2010 році було 46 жертв. Правозахисники називають позитивну динаміку заслугою поліції, але при цьому підкреслюють, що одних репресивних заходів недостатньо для вирішення проблеми.

Московське бюро з прав людини проводить постійний моніторинг порушень прав людини в Росії, пов'язаних з ксенофобією, расовою дискримінацією, антисемітизмом та релігійними переслідуваннями.

Директор бюро Олександр Брод зазначає, що ситуація, пов'язана зі злочинами на расовому і національному ґрунті в Росії, як і раніше, залишається серйозною.
Шукають винних у кризових явищах
Олександр Брод

«Незважаючи на поліпшені правозастосування та судові процеси супроти радикальних націоналістів, ще не вироблено систему профілактики екстремізму, агресивної ксенофобії, расизму. Такі настрої все більше опановують розумами людей, які шукають вихід із ситуації, шукають винних у кризових явищах, що створилися», – говорить Брод.

Влада не заважає націоналістам

Особливу увагу в доповіді Московського бюро з прав людини приділено мігрантам, які часто стають жертвами злочинів на ґрунті національної і расової нетерпимості.

За словами президента загальноросійської громадської організації «Федерація мігрантів Росії» Мухаммада Аміна Маджумдера, російська влада заохочує націоналізм, і це може привести країну до непередбачуваних наслідків.

«Влада заохочує націоналізм. Надає цим людям можливість проводити марші, виступати на мітингах. Це ми вважаємо великою загрозою для майбутнього Росії. Якщо так триватиме, це може призвести до розвалу Російської Федерації», – каже громадський діяч.

Водночас президент Конгресу національних об'єднань Росії Володимир Хомерікі вважає, що російська влада розуміє складність ситуації і робить значні зусилля, щоб її змінити.
Російська влада розуміє складність цієї ситуації
Володимир Хомерікі

«Дев'ятий рік, десятий і одинадцятий – яка велика різниця!. Навіть якщо ось брати тих реально виявлених загиблих саме з цих причин, то тенденція – в порівнянні з дев'ятим роком у три рази менше загиблих. У три рази менше потерпілих. Це хіба не говорить про те, що російська влада розуміє складність цієї ситуації, її важливість і намагається її вирішувати?» – каже він.

Закон обертається проти опозиції

У доповіді московського бюро з прав людини викладено майже всі аспекти проблем ксенофобії, расизму та нетерпимості в Росії.

ЇЇ автори нагадують, що в 2012 році виповнюється 10 років законові про протидію екстремістської діяльності, який, за словами Олександра Брода, правоохоронні органи часто обертають проти опозиції і правозахисників.

Брод сподівається, що цей закон і його правозастосування стануть предметом детального обговорення фахівців.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG