Доступність посилання

ТОП новини

УПЦ (МП) – щодо єдності церкви: треба лікувати «розкол»


Речник предстоятеля Української православної церкви (Московського патріархату), протоієрей Георгій Коваленко вважає, що українська церква повинна зберігати єдність. Про це він сказав в ефірі Радіо Свобода.

«Статус Української православної церкви, який на сьогодні є, дозволяє нашій церкві бути в єдності. Нам треба зберігати ту єдність, яка є, і треба дорожити нею. Також треба відновлювати єдність, яка була втрачена, треба лікувати розкол», – зазначив він.

Георгій Коваленко також заперечує зв’язок УПЦ (МП) з політикою. «За ті майже 20 років, протягом яких митрополит Володимир є предстоятелем, церква постійно росла. Він виховав людей, які так само, як і він, працюють на мир, єдність і займаються своєю церковною справою, а не лізуть у політику. Для нас єдність церкви важливіша за статуси. Митрополит казав про це на зустрічі з тими, хто відійшов від церкви», – додав він.

Українська православна церква – Київський патріархат, яку в Московському патріархаті звинувачують у «розколі», вже звертала увагу, що в Україні немає церковного розколу, а є лише поділ за ознакою юрисдикції.

Як нагадував позаминулого року Синод УПЦ – КП, згідно з 1-м правилом святого Василія Великого розколом іменується розділення в думках про деякі предмети церковні та через питання, що допускають вилікування, і сучасними прикладами розколів можна назвати розділення з приводу вживання церковних обрядів чи з приводу проведення реформ церковного життя.

При цьому в Київському патріархаті немає жодних відмінностей від всієї повноти Православної церкви ані у віровченні, ані у звершенні таїнств й інших богослужінь, ані у практиці застосування норм канонічного права.

Твердження ж Московського патріархату про нібито церковний розкол в Україні «маніпулює свідомістю віруючих, вводячи їх і все суспільство в оману», наголошує Українська православна церква – Київський патріархат.
XS
SM
MD
LG