Доступність посилання

ТОП новини

Коли мороз прорве труби? Більшість з них – зношені


Кількість людей, які померли від охолодження в Україні збільшилася до 43 осіб
Київ – Кількість людей, які померли від охолодження в Україні збільшилася до 43 осіб, повідомляє Міністерство з питань надзвичайних ситуацій. Проте синоптики попереджають, що пік морозів ще попереду. Уряд говорить, що готовий до такого іспиту. Прем’єр-міністр Микола Азаров запевнив, що створені значні запаси газу та вугілля, а можливі аварії при тепло, водо чи електропостачанні будуть ліквідовувати протягом доби. Експерти припускають, що напередодні виборів надзвичайних ситуацій і справді може не статися.
Пік тільки буде
Віктор Балога

За даними Гідрометцентру, сьогодні вночі по всіх областях України очікується зниження температури до мінус 30 градусів за Цельсієм. Міністр надзвичайних ситуацій України Віктор Балога попереджає, що пік морозів ще попереду. «У нас до 5 лютого йде похолодання. Тобто пік тільки буде. Потім 2-3 дні – незначне потепління, а потім знову похолодання. Загалом до 15 лютого, за попередніми прогнозами, температурні режими будуть високими», – сказав міністр.

Азаров: кризові ситуації уже мають місце

Таке суттєве погіршення погодних умов створює Україні додаткові проблеми, зокрема, в сфері житло комунального господарства. І, на жаль, кризові ситуації уже мають місце, наголосив прем’єр-міністр Микола Азаров.
Ні на хвилину розслаблятися не можна
Микола Азаров

«Наприклад, позавчора в Алчевську прорвало магістральну трубу водогону. Без води залишились мешканці п’яти міст. Але за кілька годин аварія була ліквідована. Водночас це підтвердило, що прораховані нами ризики цілком реальні. А ухвалене рішення щодо організації оперативного реагування під час екстремальних морозів абсолютне необхідне. Тому ні на хвилину розслаблятися не можна», – сказав Микола Азаров.

Дві третини труб, які входять до мережі України – зношені, зізнається міністр регіональної політики, будівництва і житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк.
Коли почне відтавати, тоді буде тріщати по всім швам
Анатолій Близнюк

«63% труб, які лежать в мережах в Україні – за межами сектору амортизації. Вони вже зношені. Звідси запитання: а коли воно і де лусне? От, зараз, коли воно все промерзне – це одна схема. А коли почне відтавати, тоді буде тріщати по всім швам. І ми готові до цього», – сказав Близнюк.

Ліквідовувати наслідки морозу будуть з Резервного фонду

Нічого жахливого не станеться, якщо уряд виділить достатньо грошей на ліквідацію наслідків поривів, підсумовує юрист Тетяна Монтян. Крім того, вона виправляє офіційну статистику і каже, що зношених труб в мережі житлово-комунального господарства України – 90%.
Воно тримається на чесному слові від Радянського союзу
Тетяна Монтян

«Воно тримається на чесному слові від Радянського союзу. Тому що ніхто ніколи не вкладав гроші в модернізацію відновлень. У нас зношена настільки суттєва кількість комунікацій, що, я думаю, поривів буде багато. Та й зараз їх уже багатою. Можливо, напередодні виборів і не буде нічого жахливого. Інвестуватимуть достатньо грошей в ліквідацію наслідків поривів, щоб не дратувати людей», – наголосила Тетяна Монтян.

І справді, при потребі матраци, ковдри та батареї будуть, запевнив міністр регіональної політики, будівництва і житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк. Він повідомив, потреби щодо ліквідації наслідків морозів фінансуватиме Міністерство надзвичайних ситуацій України з Резервного фонду.

МНС: вже готові до роботи з першої години

Крім того, міністр з питань надзвичайних ситуацій Віктор Балога зауважив, що його відомство, врахувало досвід попередніх років і добре підготувалося до можливих надзвичайних ситуацій, пов’язаних з морозами. Саме Віктор Балога, як міністр, керував ліквідацією надзвичайної ситуації в Алчевську в 2006 році.

«У 2006 році ми готувалися до ліквідації надзвичайної ситуації в Алчевську 3 доби: готували загони, готували поїзди, готували матеріальні ресурси. Ми завершили ліквідацію за 10 діб, – розповідає Віктор Балога. – Сьогодні за рахунок заходів, яких вжив уряд і місцеві адміністрації, ми вже готові до роботи з першої години».

За дорученням Віктора Балоги, в областях на базі підрозділів сил Міністерства сформовано 59 аварійно-відновлювальних бригад, оснащених електро- та газозварювальним обладнанням, що готові до використання та передислокації до місць можливих аварій для надання допомоги аварійним службам. Для реагування на можливі надзвичайні ситуації, цілодобово в повній готовності перебуває 7,5 тисячі співробітників рятувальних підрозділів і півтори тисячі одиниць техніки. За необхідності ці сили можуть бути збільшені удвічі, наголосив Віктор Балога.

За даними МНС, в Україні за період сильних морозів від переохолодження померло 43 людини, з них 28 – на вулицях, 8 – в лікарнях, 7 – вдома. За словами урядовців, соціальні служби посилили нагляд за здоров'ям одиноких людей, які живуть у приватних будинках. А в пунктах обігріву, які створені по всій країні, отримали допомогу вже понад 30 тисяч громадян.
  • Зображення 16x9

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондентка та редакторка сайту Радіо Свобода

     

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG