Доступність посилання

ТОП новини

Чому закрили EX.UA?


Головна ідея – підвищити міжнародний імідж України – заступник керівника управління боротьби з кіберзлочинністю
Київ – Справа із закриттям одного з найпопулярніших українських сайтів EX.UA набирає обертів. Файлообмінник закрила міліція, вивізши обладнання. Як зазначають міліціонери, кримінальну справу проти веб-ресурсу порушили давно і цей крок цілком очікуваний. На український ресурс уже давно скаржились чимало міжнародних компаній, зокрема Adobe, Microsoft, серед українських скаржників – телеканал 1+1, розповіли правоохоронці сьогодні на прес-конференції в Києві. Однак Microsoft запевняє, що від нього скарг не надходило. Разом зі звичайними користувачами обурюються й правовласники, чиї права були теж порушені.

Сайт EX.UA перестав працювати у вівторок. Подія викликала масове обурення в інтернет-користувачів: майже всі колишні користувачі цього популярного ресурсу пишуть незадоволені відгуки в мережі і виходять на мітинги з гаслами на підтримку EX.UA.

Народне обурення здивувало правоохоронців, і сьогодні вони скликали прес-конферецію, щоб пояснити свої дії. Головна причина, яку називають представники МВС: обладнання файлообмінника вилучили через те, що там було багато піратського контенту (тобто інформації).

Міліція зазначає, що вилучення обладнання – це цілком очікувані дії. Адміністрацію EX.UA багато разів попереджали і МВС, і правовласники, вчорашні дії – логічне продовження слідства, вважає заступник начальника управління боротьби з кіберзлочинністю Руслан Пахомов.
Головна ідея – підвищити міжнародний імідж України
Руслан Пахомов

«Дивно, що ці події викликали такий резонанс, бо справа розслідується вже півроку. Казати про те, що це була спланована акція проти цього ресурсу чи проти громадян України, неможливо. Головна ідея – підвищити міжнародний імідж України», – стверджує заступник керівника управління боротьби з кіберзлочинністю.

Кримінальна справа проти EX.UA – показова боротьба

Заступник голови правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ) Олександр Ольшанський вважає, що закриття одного з найпопулярніших ресурсів через піратство – надто радикальний крок. Це показова боротьба, за якою може ховатися боротьба між конкурентами, зазначає Ольшанський в інтерв’ю Радіо Свобода.
Але ніхто не закриває Youtube
Олександр Ольшанський

«І в соціальних мережах ви можете отримати цей контент. І навіть у Youtube він є. Але ніхто не закриває Youtube, бо він належить Google, а Google – це потужна компанія, яка може за себе постояти», – зазначає Ольшанський.

Здається, що правоохоронці мали захистити право авторів, чию власність опублікували на сайті, однак і серед правовласників є незадоволені. Наприклад, директор Всеукраїнської ліги авторів Микола Сосновський.
Хто понесе відповідальність за те, що зник цей абсолютно легальний контент?
Микола Сосновський

«Ми, як один з партнерів EX.UA, розмістили там інформацію. Вона абсолютно легальна. Наші клієнти заключили договори і розмістили там свої роботи. Хто понесе відповідальність за те, що зник цей абсолютно легальний контент?» – обурюється Сосновський.

У МВС кажуть, що справу порушили за численними зверненнями правовласників. Серед скаржників Adobe, Microsoft та 1+1. Microsoft уже спростували своє звернення до правоохоронців з приводу порушення їхніх прав. Студія 1+1 каже, що зверталась до міліції 3 місяці тому.

Інформація про користувачів не буде досліджуватися – МВС

Правоохоронці запевняють, що інформація про користувачів, яка потрапила до їхніх рук разом з обладнанням ресурсу, МВС не цікавить і не буде досліджуватися.

Разом з тим, МВС розповіли, що самі використовують неліцензійні програми - на 47% комп’ютерів відомства встановлене піратське програмне забезпечення. То ж самі правоохоронці раніше могли бути користувачами піратського EX.UA.

Зараз усі працівники адміністрації веб-ресурсу опитані. Нікого не затримали.

Побоюючись дій з боку МВС, свою роботу призупинив ще один файлообмінник Upload.com.ua . Як зазначили в служби підтримки, сайт не працюватиме «до моменту, коли стане зрозумілою ситуація в законодавчому полі».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG