Доступність посилання

ТОП новини

Сомалійські біженці в українському «полоні»


Київ – Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch у відкритому листі закликала українське державне керівництво звільнити сомалійських біженців, які утримуються в Центрі розміщення мігрантів «Журавичі» на Волині. У Державній міграційній службі викладену в цій заяві інформацію спростовують. Натомість українські правозахисник Дмитро Гройсман, який відвідав центр розміщення мігрантів, вважає, що підстави для занепокоєння є.

Правозахисна організація Human Rights Watch вимагає негайно припинити переслідування сомалійських мігрантів і звільнити їх. Як зазначено у листі правозахисників, «українська влада знає, що не може депортувати сомалійців, і те, що їх утримують «під замком» уже протягом кількох місяців, є образливим».

Human Rights Watch, посилаючись на дані представництва верховного комісара ООН із прав біженців, повідомляє, що в пункті тимчасового утримання іноземців «Журавичі» перебуває 125 сомалійців. Близько 80 з них хочуть отримати притулок в Україні, однак їм відмовили.

Сомалійців перевіряють, – Державна міграційна служба

Заступник голови державної міграційної служби Наталія Науменко в коментарі Радіо Свобода заявила, що для таких тверджень немає підстав.

«Державна міграційна служба категорично спростовує заяву Human Rights Watch про ситуацію у пункті тимчасового перебування іноземців на Волині. Для мене дивно, що організація, яка жодного разу не заявила намір відвідати цей пункт і на власні очі побачити, що там відбувається, заявляє, що там застосовується не людське поводження», – зазначає вона.

За словами Наталі Науменко, зараз у пункті «Журавичі» всього перебуває 123 людини, з яких лише 57 назвали себе сомалійцями. Зараз Державна міграційна служба встановлює їх особи, адже інколи, з метою швидше отримати статус біженця, сомалійцями себе називали вихідці з інших африканських країн. Всі вони можуть подати заяву на отримання статусу біженця, проте такою можливістю скористалися лише дев’ять сомалійців.

Наталя Науменко також наголосила, що ситуацію в Журавичах постійно перебуває під контролем представника комісара ООН у справах біженців та представників неурядових організацій, що опікуються біженцями.

Статус біженця – не привілей

Натомість координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман поділяє стурбованість Human Rights Watch.

«Той факт, що ці особи не отримують статус біженця, що українська держава проводить фактично дискримінаційну політику щодо шукачів притулку із Сомалі, призводить до того, що в Україні штучно накопичується велика кількість нелегальних мігрантів», – стверджує він.

Як член Президентської комісії із запобігання катуванням Дмитро Гройсман днями відвідав «Журавичі». За його словами, «цивільний персонал центру не тренований і не знає, як працювати із контингентом».

Дмитро Гройсман наголошує, що статус біженця це не привілей і не нагорода, а обов’язок держави відповідно до взятих на себе міжнародних зобов’язань.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG