Доступність посилання

ТОП новини
06 серпня 2020, Київ 21:31

Проблеми з енергопостачанням виникають через неконтрольованість ринку – екс-міністр


Іван Плачков в ефірі Радіо Свобода
Для уникнення позаштатних ситуацій в енергопостачанні необхідно посилити роль Національної комісії з регулювання електроенергетики України. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив колишній міністр палива та енергетики, голова наглядової ради «Київенерго» Іван Плачков.

«Всі ліцензіанти, коли отримують ліцензію, підписують зобов’язання забезпечити громадян України електропостачанням. На жаль, і власники, і державні компанії не виконують сьогодні умови ліцензування», – зазначив він.

Іван Плачков вважає, що Україні потрібно перейти до «американської моделі» ринку енергоносіїв. «У такому випадку працюють публічні акціонерні компанії, власниками яких є тисячі, десятки і сотні тисяч акціонерів, і ніхто не володіє контрольним пакетом акцій. Такі компанії де-факто працюють під координацією й економічним контролем державних органів», – зазначив колишній міністр.

За словами Плачкова, якщо зазвичай Україна споживає в середньому від 25 до 28 тисяч МВт, то наразі споживання сягає 32 тисяч МВт. На думку колишнього міністра, електроенергетичний комплекс України «не був готовий до таких низьких температур».

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG