Доступність посилання

ТОП новини

Проблеми з енергопостачанням виникають через неконтрольованість ринку – екс-міністр


Іван Плачков в ефірі Радіо Свобода
Для уникнення позаштатних ситуацій в енергопостачанні необхідно посилити роль Національної комісії з регулювання електроенергетики України. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив колишній міністр палива та енергетики, голова наглядової ради «Київенерго» Іван Плачков.

«Всі ліцензіанти, коли отримують ліцензію, підписують зобов’язання забезпечити громадян України електропостачанням. На жаль, і власники, і державні компанії не виконують сьогодні умови ліцензування», – зазначив він.

Іван Плачков вважає, що Україні потрібно перейти до «американської моделі» ринку енергоносіїв. «У такому випадку працюють публічні акціонерні компанії, власниками яких є тисячі, десятки і сотні тисяч акціонерів, і ніхто не володіє контрольним пакетом акцій. Такі компанії де-факто працюють під координацією й економічним контролем державних органів», – зазначив колишній міністр.

За словами Плачкова, якщо зазвичай Україна споживає в середньому від 25 до 28 тисяч МВт, то наразі споживання сягає 32 тисяч МВт. На думку колишнього міністра, електроенергетичний комплекс України «не був готовий до таких низьких температур».
XS
SM
MD
LG