Доступність посилання

ТОП новини

Україна не вела ніяких переговорів щодо здачі ГТС в оренду – Янукович


Україна не вела ніяких переговорів щодо здачі своєї газотранспортної системи в оренду, заявив Президент Віктор Янукович в інтерв’ю німецькій газеті Süddeutsche Zeitung, про яке повідомила сьогодні прес-служба голови держави.

На переконання Президента, «фундаментальний інтерес» України полягає в тому, щоб не втрачати статусу транзитної країни. «Ми робимо все можливе, щоб і надалі залишатися надійним партнером, особливо для країн ЄС», – сказав Янукович.

Водночас він зазначив, що українська ГТС потребує модернізації, витрати на яку експерти оцінюють у сумі від 5 до 7 мільярдів доларів США, а термін проведення робіт для цього – від 5 до 7 років.

«У цьому зв’язку ми хочемо повернутися до нашої концепції, що вже обговорювалась раніше: тристоронній газовий консорціум, у якому будуть враховані інтереси і Росії, і країн ЄС. Модернізація означатиме також, що будуть суттєво розширені транспортні потужності. Для всіх учасників це було б вигіднішим, ніж будівництво нових додаткових систем», – наголосив Янукович.

Президент вважає, що в консорціумі справедливим би був такий розподіл активів, коли Росія та ЄС отримують по 33 відсотки, а Україна – 34. Такий поділ, на його думку, забезпечив би прозорість діяльності цієї системи».

Віктор Янукович також наголосив, що для України укладена три роки тому газова угода з Росією є вкрай невигідною, а ціна в 516 доларів США за 1000 кубометрів не є справедливою. «У довгостроковій перспективі ця ціна загрожує національній безпеці України», – заявив Президент.
XS
SM
MD
LG