Доступність посилання

ТОП новини

Постачання газу з Росії до ЄС знижується


Європейська комісія повідомила сьогодні, що впали обсяги постачання природного газу з Росії до восьми країн Європейського Союзу – Австрії, Болгарії, Греції, Італії, Польщі, Румунії, Словаччини і Угорщини.

За даними Єврокомісії, зокрема, постачання російського газу до Австрії впало на 30 відсотків, до Італії на 24 відсотки.

При цьому, мовиться в повідомленні, наявні в країнах запаси газу вищі від аварійного рівня.

Україна заперечує заяви з Росії, ніби до цієї нестачі обсягів призводить надмірний відбір нею російського газу з транзитних газогонів.

Раніше сьогодні міністр енергетики й вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що низка європейських країн отримує менше від заявленого природного газу через українську газотранспортну систему внаслідок того, що російський «Газпром» знизив обсяги постачання газу – до 415 мільйонів кубометрів на добу з запланованого рівня в 490 мільйонів.

При цьому він наголосив, що Україна відбирає газ відповідно до контракту, але через те, що з Росії надходить недостатньо газу, його й не вистачає в Європі.

Учора «Нафтогаз України» вже наголошував, що обсяги транзиту природного газу через територію України та відбору імпортованого з Росії природного газу перебувають на рівні, визначеному контрактом із «Газпромом», а збільшення споживання природного газу в Україні, пов’язане зі значними морозами, компенсується виключно за рахунок відбору газу з українських підземних газосховищ.

Раніше того ж дня гендиректор російської компанії «Газпром експорт», експортного підрозділу «Газпрому», Олександр Медведєв, реагуючи на повідомлення Італії, що там недоотримують до 20 відсотків від запланованого обсягу російського газу, заявив, що Україна, «сидячи на транзитних трубах», відбирає газу значно більше за контрактні обсяги.
XS
SM
MD
LG