Доступність посилання

ТОП новини

Ісламські сили закликають бойкотувати товари з Росії і Китаю після вето щодо Сирії


Ісламські сили в Йорданії закликали в неділю всіх мусульман і арабів світу бойкотувати товари з Росії і Китаю – країн, які заветували резолюцію Ради безпеки ООН щодо Сирії.

Як заявив лідер «Мусульманського братства» Йорданії Хаммам Саїд, цей крок Москви і Пекіна рівнозначний тому, що вони «беруть участь у вбивстві сирійського народу».

«Мусульманське братство» Йорданії, поміркований ісламістський рух, споріднений із однойменними рухами в Єгипті й інших мусульманських країнах, назвало вето нападом «на арабів і на всіх мусульман». Бойкот же, заявила організація, стане «підтримкою сирійського народу, який вимагає свободи і гідності».

Тим часом на міжнародній Мюнхенській конференції з безпеки Нобелівська лауреатка миру Тавакуль Карман із Ємену закликала в неділю всі країни видворити сирійських послів і відкликати своїх дипломатів із Дамаска.

Туніс, який у суботу заявив, що надалі не визнає режим авторитарного сирійського президента Башара аль-Асада, теж закликав у неділю арабські країни піти слідом і перервати дипломатичні відносини з Дамаском на протест проти кривавого придушення сирійським режимом масових протестів проти нього, в придушенні яких за 11 місяців у країні вже загинуло, за оцінками, понад 6 тисяч людей.

Росія і Китай у суботу проголосували проти нового проекту резолюції Ради безпеки ООН щодо Сирії і тим використали своє право вето. Усі решта 13 членів Ради безпеки голосували за.
XS
SM
MD
LG