Доступність посилання

ТОП новини

Росія і Китай знову заветували резолюцію ООН про Сирію


Росія і Китай проголосували в суботу проти зміненого проекту резолюції Ради безпеки ООН щодо Сирії, який мав на меті висловити підтримку мирному планові Ліги арабських держав, хоч уже й не містив прямої згадки про головні пункти цього плану.

Таким чином ці держави, що як постійні члени Ради безпеки мають право вето, своїми голосами проти заблокували цю резолюцію. Усі решта 13 членів Ради безпеки проголосували за неї.

Посол Росії в ООН Віталій Чуркін заявив, що пропонований проект резолюції «посилав незбалансований сигнал сторонам сирійського конфлікту». Західні держави, які, за його словами, стояли за резолюцією (її розробили арабські держави за підтримки європейських), «закликали до зміни режиму і проштовхували опозицію до влади», заявив представник Росії, яка підтримує режим авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада.

Раніше в Москві заявляли, що проект резолюції «не безнадійний», але його формулювання треба далі міняти, щоб не зайняти якоїсь сторони в «громадянській війні» в Сирії.

Посол США в ООН Сюзан Райс назвала пропоновані Росією поправки до проекту «неприйнятними».

А державний секретар США Гілларі Клінтон, яка перебуває в Мюнхені на міжнародній конференції з безпеки, заявила, що з Росією було неможливо працювати конструктивно щодо цього проекту.

Представництво Великої Британії в ООН назвало вето Росії і Китаю «ганебним».

Змінений днями проект резолюції, який заветували Росія й Китай, містив слова про «повну підтримку рішення» Ліги арабських держав допомогти Сирії вийти з кризи, але з його тексту був вилучений головний момент плану Ліги арабських держав – заклик до авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада передати владу, – як вважають, саме щоб здобути підтримку Росії. Також із нього порівняно з попереднім проектом зняли заклик до держав-членів ООН не допустити потрапляння до Сирії зброї. Проти цього пункту теж виступала Росія, яка є одним із чільних продавців зброї сирійському режимові.

Росія й Китай провалили резолюцію після того, як лише протягом попереднього дня, п’ятниці, в Сирії, за повідомленнями правозахисників, не менш як 217 людей були вбиті тільки в місті Хомсі, коли урядові сили відкрили вогонь по противладних демонстрантах. Це повідомлення, однак, неможливо перевірити з незалежних джерел через заборону на діяльність іноземних журналістів у країні і сувору цензуру в засобах інформації країни. Вони, зокрема, заперечили причетність урядових силовиків до насильства в Хомсі і склали вину за це на неуточнені «озброєні терористичні групи».

За останніми оцінками ООН іще станом на початок січня, в Сирії було на той час близько 5 тисяч 400 загиблих унаслідок придушення протестів проти влади від березня минулого року. Відтоді повідомляли про ще кількасот убитих, зокрема, про понад 400 смертей лише за останній тиждень.

Росія разом із Китаєм уже ветували пропоновану резолюцію Ради безпеки ООН щодо Сирії в жовтні.
XS
SM
MD
LG