Доступність посилання

ТОП новини

Гід по українському кіно


Київ – Сьогодні в Києві презентували довідник про український кінематограф «Ukrainian film guide 2011–2012». В Державному агентстві з питань кіно говорять, що такий кіногід необхідний для презентації України на міжнародних кінофестивалях. І першим масштабним заходом, на якому випробують у дії новий гід, буде Берлінале – берлінський міжнародний кінофестиваль. Водночас жоден український фільм у його конкурсній програмі не представлений.

Творці «Ukrainian film guide 2011–2012» називають його першою спробою представити повний огляд української кіногалузі. Видання включає інформацію про нові кінопроекти, фінансові показники та основних гравців кіноринку України.

Створення та друк довідника коштували 87 тисяч гривень – вперше книжка такого плану створена виключно коштом держави. Перші дві тисячі примірників надруковані англійською мовою, скоро з’явиться українськомовна версія і електронний варіант, говорить менеджер проекту Ukrainian film guide Денис Іванов.

«Ми намагалися зібрати всю інформацію про фільми, які будуть виходити в 2012-му, які були відзняті в 2011-му, є аналітика, інформація про дистриб’юторів і так далі. Це досить повний довідник по фільмах, компаніях, кіноінституціях. Сподіваємося, що таке видання стане щорічним традиційним звітом. Важливо, що в книжці є інформація про фільми, зняті не лише за державні кошти, але й за приватні. Це перша спроба зробити повний зріз усієї кіногалузі країни», – каже Іванов.

Із новим довідником українська делегація їде на міжнародний кінофестиваль Берлінале, який розпочинається 9 лютого. Там Україна матиме свій, вперше державний, стенд, який презентує не окремі приватні проекти, а українську кіногалузь у цілому, зауважує голова Державного агентства з питань кіно Катерина Копилова.

«Ми будемо намічати рамкову співпрацю з представниками європейських країн, ми будемо говорити з усім кінематографічним світом, бо ми зацікавлені увійти в цю сім’ю. Окремим проектом буде показ шести відреставрованих фільмів української класики у супроводі сучасної музики. Наше завдання – донести інформацію про українське кіно до Європи», – каже вона.

Шанс для українського кіно

На Берлінале повезуть спеціальну відеозбірку з найцікавіших фрагментів українських стрічок 2011–2012 років. Водночас жоден український фільм у конкурсній програмі Берлінале не представлений, говорить кінокритик, головний редактор журналу «Кіно-Коло» Володимир Войтенко.
Cтенди роблять, щоб привернути увагу партнерів до кінематографа країни, в якому б він стані не був
Володимир Войтенко

«У конкурсній програмі представлено всього 18 фільмів, а на європейському кіноринку в Берліні стенди, мабуть, ста країн. Тож чекати кожного року, що фільм від України потрапить в конкурс… А от стенди треба робити обов’язково. Такі стенди роблять, щоб привернути увагу партнерів до кінематографа країни, в якому б він стані не був», – наголошує він.

На думку кінокритика, зараз таки з’явився шанс, що ситуація в галузі покращиться. Цього року на українське кіно бюджетом передбачено 176 мільйонів гривень – це в півтора раза більше, ніж минулого року. За оцінкою Войтенка, результати почнуть з’являтися «лише цього року, бо кіновиробництво – це певний процес у часі».

Попри серйозні проблеми українського кіно, минулого року фільм спільного виробництва України, Росії та Німеччини «У суботу» потрапив до конкурсної програми Берлінале. Про нього також можна прочитати в новому українському кінодовіднику.
  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG