Доступність посилання

ТОП новини

Тейшейра: лідери ЄС не бачать сенсу у зустрічах із Януковичем через політичні процеси


Жозе Мануел Пінту Тейшейра
Лідери Європейського Союзу не бачать сенсу у зустрічах з Президентом України Віктором Януковичем через політичні процеси всередині країни. Про це голова Представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив в інтерв’ю виданню «ЛігаБізнесІнформ».

У відповідь на запитання про те, що, попри зусилля глави українського МЗС Костянтина Грищенка і голови Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна, ніхто з керівників ЄС не зустрівся у Давосі з Президентом Віктором Януковичем, посол зазначив: «Я міг би пояснити це тим, що за останні роки була достатня кількість зустрічей Януковича з керівниками ЄС і країн-членів ЄС на вищому рівні. Але саме в 2011 році ми побачили, що всі заклики і прохання до Президента Януковича – не продовжувати рух сьогоднішнім шляхом, не використовувати правосуддя у політичних цілях для усунення політичних конкурентів – не були почуті. Тому, коли ти доходиш до висновку, що діалог не приносить плодів й ознак поліпшення ситуації в Україні не спостерігаються, який у ньому залишається сенс?».

Водночас голова Представництва ЄС наголосив, що лідери Євросоюзу і країн-членів ЄС чекають від українського керівництва чітких сигналів «про розворот у протилежному напрямі ганебних процесів, які Україна демонструвала світу», зокрема це стосується справ колишнього прем’єра Юлії Тимошенко та колишнього глави МВС Юрія Луценка.

«Не мені вирішувати, коли лідери ЄС визнають необхідними зустрічі. Я знаю, що є велике розчарування після інтенсивного діалогу і спроб розвернути процеси, що розпочалися в країні. Якщо говорити про Давос, то, якщо мені не зраджує пам’ять, глава МЗС Швеції Карл Більдт заявив про те, що ключ до підписання угоди знаходиться у камері пані Тимошенко. Швеція – країна-член ЄС і теж великий друг України, одна з ініціаторів програми Східного партнерства, якою Україну і весь регіон визначено як пріоритетний напрям зовнішньої політики. Мені здається, що міністр Більдт чітко показав настрій шведської влади», – додав посол.

«І наше з вами завдання – демонструвати подібні позиції, щоб Президент Янукович зрозумів, наскільки серйозно імідж України в Європі і світу (адже США і Канада також мають подібні погляди) постраждав через названі події. І до яких серйозних наслідків це призведе», – зазначив Жозе Мануель Пінту Тейшейра.
XS
SM
MD
LG