Доступність посилання

ТОП новини

Українців, затриманих у Лівії, підозрюють у співпраці з режимом Каддафі – МЗС


Українців, яких восени затримали у Лівії, нова влада цієї країни підозрює у найманстві та співпраці з режимом Муаммара Каддафі. Про це Радіо Свобода повідомив начальник департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

Він наголосив, що їхнє звільнення та повернення в Україну неможливе до закінчення слідства.

За словами представника МЗС, звільнити українців не змогли не лише українські дипломати, а й їхні колеги з країн Євросоюзу та зі США. Окрім того, безрезультатним було втручання у ситуацію верховного представника ЄС із закордонних справ Катрін Аштон.

«Лівійська влада має певні претензії до наших співгромадян, підозрюючи їх у співпраці з режимом Каддафі. Відповідно, оскільки досі не завершено розслідування, усі ресурси, які ми залучили, досі не принесли результату. Ситуація склалася така: якби цих людей ні у чому не підозрювали, їх би давно відпустили. Вони не є заручниками чи полоненими, вони є людьми, яких звинувачено у злочині. Їх підозрюють у найманстві», – пояснив Волошин.

Він також зазначив, що наразі лівійська влада «шукає відповіді на низку запитань», наприклад, яким чином у липні 2011 року, у розпал воєнного конфлікту, без належного оформлення документів громадяни України потрапили до Лівії, з якою метою вони прибули до країни.

У МЗС також наголосили, що українські дипломати у Тріполі постійно підтримують контакти зі співгромадянами, їх регулярно оглядає лікар.

У вівторок під час виступу у парламенті омбудсмен Ніна Карпачова заявила, що українська сторона робить усе можливе для звільнення більш як двадцятьох співгромадян, затриманих у Лівії у вересні минулого року. За її словами, для цього МЗС співпрацює з українськими спецслужбами та закордонними колегами.

Понад 20 громадян України затримало в Лівії одне з тодішніх повстанських угруповань іще на початку вересня, коли в країні тривала громадянська війна між повстанцями і режимом Муаммара Каддафі. Українців звинувачували в тому, що вони снайпери, які прибули до Лівії, щоб воювати на боці Каддафі. Україна тоді заявила, що всі затримані – цивільні фахівці-нафтовики, які прибули працювати за контрактом.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG