Доступність посилання

ТОП новини

Клюєв хоче закрити «дірки» для рейдерів


Віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв
Київ – Андрій Клюєв доручив уряду до 1 квітня підготувати законопроект щодо боротьби з рейдерством. На його думку, законодавче визначення такої діяльності допоможе з нею боротися. Утім, експерти відзначають, що рейдерство по-українськи – це порушення вже чинних законів, адже воно супроводжується підкупом правоохоронців та суддів, підробкою документів та силовими захватами бізнес-об’єктів.

У багатьох випадках рейдерські атаки відбуваються через те, що на законодавчому рівні недостатньо виписані механізми з недопущення цих процесів, вважає перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв. Він також заявив про необхідність законодавчо визначити поняття «рейдерство». Клюєв доручив Міністерству юстиції підготувати відповідний законопроект і висловив переконання, що робота над ним може бути завершена до квітня.
1 квітня ми маємо усі «дірки» у законодавстві «закрити»
Андрій Клюєв

«Ми боремося не з причиною, а з наслідком. Чому у нас в країні рейдерство таке «популярне»? Вочевидь тому, що в нашому законодавстві є «дірки», які дозволяють нашім громадянам займатися цією протиправною діяльністю. Тому ми, у найкоротший термін, маємо реформувати наше законодавство. Давайте поставимо задачу: до 1 квітня ми маємо усі «дірки» у законодавстві «закрити». До 1 квітня це реально», – сказав Клюєв.

Від ухвалення нового закону нічого не змінитьсяСтретович

Володимир Стретович
Володимир Стретович
Утім, у парламентському комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності вважають, що чинних законів достатньо для протидії протиправним захопленням бізнес-об’єктів. Більшість таких випадків супроводжується порушеннями, що вже давно мають своє визначення у законодавстві і за які передбачені конкретні терміни покарання, нагадав у коментарі Радіо Свобода заступник голови цього комітету, депутат від НУ-НС Володимир Стретович.
Проблема рейдерства в Україні полягає не у відсутності відповідного закону, а у відсутності совісті у тих, хто його застосовує
Володимир Стретович

«Проблема рейдерства в Україні полягає не у відсутності відповідного закону, а у відсутності совісті у тих, хто його застосовує. Такі дії неодмінно здійснюються з порушенням чинного законодавства. Шляхом підкупу правоохоронних органів, які прийдуть і організують захват підприємства. Далі підкуп судів, які узаконять цей захват. Державний механізм хворий, його треба лікувати кадровою політикою, профілактичною політикою. Я переконаний, що від прийняття нового закону, від визначення цього поняття у законі нічого не зміниться», – зазначив Стретович.

Термін «рейдерство» виник як визначення недружнього поглинання однієї компанії іншою, що не обов’язково пов’язане з порушенням законів. Утім, в Україні під рейдерством частіше розуміють набуття права розпоряджатися активами саме сумнівними шляхами.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG