Доступність посилання

ТОП новини

У 2012 році Україна може «здатися» Росії (світова преса)


«Зять віце-прем’єра Росії став міністром оборони України» – Gazeta Wyborcza
Прага – Європейські газети коментують призначення міністром оборони України дотеперішнього керівника «Укроборонекспорту» 47-річного Дмитра Саламатіна, який був донедавна не лише скандальним депутатом-розбишакою від Партії регіонів, але й російським громадянином та родичем російського очільника. Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський сказав журналістам у Києві, що угода ЄС із Україною може бути парафована у березні. Західні експерти також вважають, що Україна має у 2012 році всі шанси «здатися» тиску Росії і бути у кінцевому підсумку «васалом інтересів» Москви.

Польська Gazeta Wyborcza інформує, що «зять віце-прем’єра Росії став міністром оборони України». Газета цитує українські видання, що новий міністр уряду в Києві 47-річний Дмитро Саламатін народився в Казахстані і донедавна був громадянином Росії. Польське видання вважає, що це вже друга досить «неочікувана» зміна міністра-силовика, перед цим Президент України змінив керівника Служби безпеки України. Газета з Варшави наголошує, що нові міністри ключових силових міністерств України – росіяни і колишні радянські функціонери, які мають тісні родинні та службові зв’язки з Росією та її політичними очільниками.

Американське аналітичне видання Stratfor аналізує перспективи посилення впливу Росії в Україні, Білорусі й Молдові. Автори цього аналізу вважають «більшість українських політиків, як довкола Президента Януковича, так і в опозиції – тісно зв’язаними з інтересами Росії». Stratfor зазначає, що «Росія має також тісні зв’язки з українськими лідерами опозиції, на кшталт колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко і видного політичного діяча Арсенія Яценюка». Окрім того, американські аналітики наголошують, що «українські олігархи Дмитро Фірташ та Рінат Ахметов підтримували ділові стосунки з Росією». Разом зі значним прошарком російського населення в Україні і впливом тут російської православної церкви та посиленням військової присутності Росії в Севастополі і зростання газової залежності Києва від російського постачальника – все це створює досить сприятливі можливості для успіхів Росії у підкоренні України політичним інтересам Москви, стверджують американські експерти. Якщо економічний наступ Росії на українські стратегічні активи призведе до успіху, як, наприклад, «навіть обмежений контроль Москви над енергетичною системою України в обмін на нижчі ціни російського газу для Києва, то це стане чи не вирішальним успіхом Росії», вважають у Stratfor. «Це зменшить здатність Києва маневрувати перед тиском Москви і хоче чи не хоче цього Україна, але вона внаслідок цього змушена буде в кінцевому підсумку брати до уваги інтереси Росії».

Вже згадана Gazeta Wyborcza детально інформує про підсумки візиту польського міністра закордонних справ Радослава Сікорського до Києва, де він у рамках підготовки візиту президента Польщі Броніслава Коморовського до України зустрічався з Президентом Віктором Януковичем та главою МЗС України Костянтином Грищенком. Видання з Варшави зазначає, що Сікорський висловив жаль з приводу того, що Польщі не вдалося за час свого головування в ЄС домогтися підписання Угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі між Євросоюзом та Україною та що він спрогнозував у Києві, що ця угода може бути лише парафована, ймовірно, в березні цього року. Радослав Сікорський також пообіцяв Україні «полегшення візового режиму та скасування плати за візи» разом із відкриттям сьомого консульства Польщі в Україні. Хоча опозиція в Києві просила Сікорського сприяти Європі «санкціям проти української влади, бо лише це змусить очільників довкола Януковича піти на поступки щодо ув’язненої Юлії Тимошенко».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG