Доступність посилання

ТОП новини

Українська влада не намагається вирішити «питання Тимошенко» – Тейшейра


Голова представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра вважає, що наразі українська влада не намагається знайти вихід із ситуації, що склалася навколо екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

«Сьогодні ми не бачимо жодних ознак наявності процесу, спрямованого на те, щоб знайти вирішення справи Тимошенко та інших», – сказав посол в інтерв'ю одному з українських телеканалів.

Більше того, наголосив він, відкриваються нові кримінальні справи проти екс-прем'єра. У цьому контексті, за словами Тейшейри, не зрозуміло, коли буде підписано і ратифіковано угоду про асоціацію між Україною та ЄС. «Коли ми п’ять років тому починали ці переговори, то основним питанням було, коли ми можемо їх завершити. І ніхто не думав, що можуть виникнути проблеми з її підписанням, ратифікацією і набуттям чинності», – сказав дипломат.

Коментуючи висловлювання українського керівництва з приводу того, що зараз від ЄС залежить подальша доля угоди, Тейшейра наголосив, що це не так.

Він запевнив, що, незважаючи на свої внутрішні проблеми, ЄС готовий і далі розвивати відносини з Україною, підтримувати її євроінтеграцію. Однак при цьому Україна має поважати і дотримуватися базових цінностей Європи, додав голова представництва ЄС.
XS
SM
MD
LG