Доступність посилання

ТОП новини
01 грудня 2020, Київ 01:54

Президент Ірану заправив у реактор перший іранський урановий стрижень


Іран заявив сьогодні, що почав завантажувати в дослідницький ядерний реактор на околиці Тегерана перші уранові паливні стрижні власного виробництва.

Церемонію очолив президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад, який назвав подію «ознакою здобутків іранських учених».

Як повідомило державне телебачення, що транслювало церемонію в прямому ефірі, президент завантажив у реактор паливні стрижні з ураном, збагаченим до рівня в 20 відсотків.

Цей реактор офіційно призначений для досліджень у медичній галузі. Енергетичні ядерні установки переважно працюють на урані значно нижчих рівнів збагачення.

Учора в Ірані повідомили, що сьогодні президент країни оголосить про кілька нових завершених ядерних об’єктів.

На початку місяця військова розвідка Ізраїлю заявила, що, за її даними, Іран має вже майже 100 кілограмів урану, збагаченого до 20 відсотків, чого досить для виробництва чотирьох ядерних вибухових пристроїв. Перед цим у США заявили, що Іран зможе створити ядерну зброю протягом року.

Іран відкидає вимоги міжнародної спільноти зупинити власне збагачення урану, наразі до рівня в 20 відсотків. Цей рівень становить межу, від якої вже в принципі можливе створення ядерних вибухових пристроїв. Також досягнення технології збагачення до 20 відсотків означає й можливість збагачувати уран до вищих рівнів, більш придатних для створення ядерної зброї.

Через цю відмову на Іран уже накладені чотири пакети міжнародних санкцій Ради безпеки ООН, а також іще низка санкцій окремих країн і об’єднань, зокрема, США і ЄС.

Іран заперечує звинувачення, що прагне здобути ядерну зброю, але доказів суто мирного характеру своєї ядерної програми не надає.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

Recommended

XS
SM
MD
LG