Доступність посилання

ТОП новини

Таїланд: іранці планували напади на ізраїльтян


Влада Таїланду заявила сьогодні, що арештовані після вибухів у Бангкоку іранці вочевидь планували напасти на ізраїльських дипломатів.

Як заявив керівник поліції Таїланду Пріопан Дамапонґ, влада країни тепер «знає це з певністю».

При цьому він послався на те, що саморобні вибухові пристрої, виявлені в затриманих іранців, були подібні до тих, які підірвали чи збиралися підірвати днями біля посольств Ізраїлю в Індії і Грузії.

Раніше про цю подібність оголосив посол Ізраїлю в Таїланді Іцхак Шолам. Він відмовився коментувати повідомлення, що об’єктами нападів мали стати його працівники.

Іран відкидає твердження Ізраїлю, що Тегеран причетний до всіх цих і низки інших здійснених чи зірваних нападів на ізраїльтян у кількох країнах.

Після позавчорашніх вибухів у Бангкоку влада Таїланду арештувала двох підозрюваних, вочевидь громадян Ірану. Один із них залишився без ніг на місці одного з вибухів, що, як вважають, сталися передчасно, іншого затримали на летовищі, коли він намагався вилетіти до сусідньої Малайзії. У будинку, який вони винаймали в Бангкоку, знайшли майстерню вибухових пристроїв. Відтак у Малайзії арештували ще одного іранця, як вважають, причетного до справи; Таїланд вимагає його видачі. У розшуку перебуває ще одна іранка, яку теж підозрюють у причетності.

Тим часом міністр закордонних справ Таїланду Сурапонґ Товічакчайкун повідомив, що 14 країн світу видали попередження своїм громадянам уникати подорожей до Таїланду, для якого туризм є важливим джерелом прибутку.
XS
SM
MD
LG