Доступність посилання

ТОП новини

У зв’язку з декриміналізацією статей Кримінального кодексу закриють 5 тисяч справ – генпрокурор


Близько 5 тисяч кримінальних справ, порушених за статтями Кримінального кодексу, які пов’язані з економічною діяльністю, будуть закриті в Україні у зв’язку з їхньою декриміналізацією, заявив сьогодні у Дніпропетровську Генеральний прокурор Віктор Пшонка.

За його словами, з того вже закрито близько 2 тисяч справ. «Від кримінальної відповідальності будуть звільнятися всі суб’єкти, які залучалися по цих справах», – сказав Пшонка, як інформує кореспондентка Радіо Свобода.

Він також сказав, що проект нового Кримінально-процесуального кодексу України мають ухвалити не пізніше як у кінці березня, поправки мають розглянути в комітетах до 24 лютого.

Як зазначив Віктор Пшонка, після ухвалення цього Кодексу практично припинить свою діяльність інститут дослідування, низку кримінальних справ буде розглядати суд присяжних, з’явиться нова посада – судовий слідчий, який буде вживати заходів щодо судового контролю над досудовим слідством, тощо.

«Найбільш характерними нововведеннями є урівнювання повноважень прав як захисту, так і звинувачення», – сказав генпрокурор.

Він також поінформував, що вже створена робоча група, яка працює над новими редакціями законів про прокуратуру і про адвокатуру, які, за словами Пшонки, будуть ухвалені навесні.

8 лютого Верховна Рада України вкотре відмовилася ухвалити законопроекти щодо декриміналізації відповідальності за політичні рішення. Зокрема, законопроектом пропонувалося внести зміни до статей 364, 365 Кримінального кодексу (колишнього прем’єра Юлію Тимошенко засуджено за статтею 365).

Наприкінці січня Парламентська асамблея Ради Європи закликала Президента Віктора Януковича розглянути всі можливі доступні йому за законом засоби, щоб звільнити Юлію Тимошенко та інших членів колишнього уряду.
XS
SM
MD
LG