Доступність посилання

ТОП новини

Москва пропонує Києву продовжити газові переговори


На думку українських експертів, це лише політичні заяви, мета яких – створити видимість діалогу
Київ – Москва знову пропонує Києву поговорити про газ. Про це повідомив посол Росії в Україні Михайло Зурабов. На думку українських експертів, це лише політичні заяви, метою яких є створення видимості діалогу. Оглядачі не прогнозують швидких газових домовленостей. Але, на думку декого з них, провина щодо затягування переговорів, насамперед, лежить на українській стороні.

Без зниження ціни газу Україна не зможе проводити реформи, заявляє посол Росії в Україні Михайло Зурабов. За його словами, наразі Росія пропонує Україні продовжити газові переговори.

«У 2010 році в Україні були прекрасні умови для проведення реформ, – заявляє Зурабов. – Економічна ситуація до цього підштовхувала, але цього не відбулося. І, найімовірніше, не відбудеться. Зараз ціна на газ є темою для дискусії тому, що від рівня цієї ціни залежать темпи проведення реформ».

Минулого ж тижня Зурабов висловлював думку, що українсько-російські газові переговори щодо зниження ціни газу будуть завершені найближчим часом. Утім, на думку експерта з енергетичних питань Валентина Землянського, заяви щодо перспективи газових домовленостей є дипломатичною грою з боку Росії.

«Ми починаємо писати листи одне одному, мовляв, давайте почнемо те, що і не закінчувалося. Вже на початку року переговори продовжувалися. Це суто політичні, суто дипломатичні ходи, які мають на меті замаскувати проміжок часу, який необхідний для завершення президентських виборів у Росії», – зазначає експерт.

І знижку «вибити», і особистих інтересів не обійти

На сьогодні залишається низка суперечностей у газовому питанні між українськими й російськими політиками, зазначає Радіо Свобода експерт енергетичних програм Центру імені Разумкова Володимир Омельченко. Переговори ведуться майже два роки, але безрезультатно. За цей час, наголошує Омельченко, деяким європейським країнам вже неодноразово вдавалося змінити умови контрактів із «Газпромом».

«Це у першу чергу свідчить про неефективність української команди, яка хоче, на жаль, поєднати у цих домовленостях і свої особисті інтереси, і державні, – вважає Володимир Омельченко. – Вони не хочуть використовувати потужні важелі впливу на «Газпром», щоб зберегти добрі стосунки з керівництвом «Газпрому» і продовжувати робити свій особистий бізнес».

Наразі ціна російського газу для України, з урахуванням 100-доларової знижки, становить понад 400 доларів за тисячу кубів.
  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG