Доступність посилання

ТОП новини

Захаров: Страсбурзький суд розгляне лише законність арешту Луценка


Рішення Європейського суду з прав людини про призначення публічних слухань у справі «Луценко проти України» голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров назвав «цікавим».

За словами правозахисника, зазвичай Європейський суд з прав людини розглядає справи без публічного обговорення, у письмовій формі.

На розгляді, який відбудеться 17 квітня, ітиметься лише про законність арешту колишнього міністра внутрішніх справ України. Саме про це ідеться в заяві представників Луценка в Європейському суді з прав людини, наголошує Євген Захаров.

«Не буде розглядатися питання судового розгляду, який зараз закінчується в першій інстанції, – тільки питання, чи були якісь законні причини для арешту Луценка. Я певний, що суд визнає, що п’ята стаття (Європейської конвенції з прав людини) порушена, а от чи порушена вісімнадцята стаття, тобто чи були політичні мотиви переслідування, – такої певності немає», – розповів Радіо Свобода голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров.

Європейський суд із прав людини на 17 квітня призначив публічні слухання у справі колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Печерський районний суд Києва 16 лютого завершив розгляд справи за обвинуваченням колишнього міністра. Вирок у справі Луценка оголосять 27 лютого.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG