Доступність посилання

ТОП новини

Міжпарламентський комітет Україна – ЄС: угоди про асоціацію може не бути через Тимошенко


Комітет з парламентського співробітництва між Україною та Європейським Союзом заявив учора на своєму засіданні, що в разі, якщо лідери опозиції не зможуть взяти повноцінної участі у парламентських виборах в Україні восени 2012 року, підписання та ратифікація угоди про асоціацію між Україною та ЄС буде поставлено під загрозу, повідомив сьогодні сайт партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», лідером якої є ув’язнена колишня Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.

У заключній заяві свого 18-го засідання Комітет також висловив «глибоке розчарування» обвинувальним вироком щодо Юлії Тимошенко та закликав Верховну Раду скасувати статтю 365 Кримінального кодексу, оскільки вважає, що «політик повинен нести політичну відповідальність перед виборцями за свої політичні рішення», а також закликав владу України забезпечити неупередженість суду під час розгляду касаційної скарги Тимошенко, мовиться в повідомленні.

Крім того, Комітет з парламентського співробітництва між Україною та ЄС «стурбований станом здоров’я Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших політиків, які переслідуються в судовому порядку, і закликає українську владу продовжувати надавати можливість незалежним міжнародним експертам здійснювати повноцінне їх діагностування та, у разі необхідності, лікування за межами тюремної системи», мовиться далі в заключній заяві.

Комітет також «наполегливо рекомендував» українській владі виконати рекомендації і вимоги, викладені в резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи від 27 січня 2012 року, повідомляє сайт «Батьківщини».

Відкриття й дві робочі сесії 18-го засідання Комітету з парламентського співробітництва між Україною та Європейським Союзом відбулися вчора в Києві. Сьогодні і завтра в Івано-Франківську відбувається засідання робочої групи Комітету з питань місцевої та регіональної реформи.

Комітет з парламентського співробітництва між Україною та Європейським Союзом діє з 1998 року у складі представників Верховної Ради України і Європейського парламенту.
XS
SM
MD
LG