Доступність посилання

ТОП новини

Авіалінії з-поза меж ЄС готують заходи у відповідь на обмеження на викиди


Представники 26 країн зібралися в вівторок на дводенну зустріч у столиці Росії Москві, щоб обговорити заходи у відповідь на запроваджене Європейським Союзом обмеження на викиди тепличних газів із літаків цивільної авіації.

Серед країн, які виступають проти обмеження, чинного з початку цього року, зокрема, Росія, Китай, Індія чи Сполучені Штати Америки.

На думку критиків, Євросоюз не має права запроваджувати обмеження на рейси, що прямують поза межі чи з-поза меж ЄС, але Європейський суд, найвищий судовий орган ЄС (не плутати з Європейським судом з прав людини, судовим органом Ради Європи) уже визнав у грудні це обмеження законним.

Ідеться про долучення з початку цього року компаній цивільної авіації до Схеми торгівлі викидами ЄС (EU ETS), за якою компанії, що здійснюють значні викиди тепличних газів в атмосферу, отримують ліміти таких викидів, які з часом будуть дедалі зменшуватися. Для перевищення цих лімітів доведеться купувати невикористані квоти викидів в інших компаній, які скоротили свої викиди нижче від свого ліміту.
XS
SM
MD
LG