Доступність посилання

ТОП новини

У Єгипті судитимуть громадських активістів зі США


Група сенаторів США прибули до Каїра, протестуючи проти затримання групи працівників неурядових громадських організацій сприяння демократичному рухові, серед яких 16 американців. Суд над ними має розпочатися у неділю. Їх звинувачують у використанні закордонної фінансової допомоги.

В Єгипті судять не стільки працівників, скільки організації. Це Міжнародний республіканський інститут та Міжнародний демократичний інститут. Обидва пов’язані з лідерами Конгресу. Також судять Freedom House та Міжнародний центр журналістів.

Неурядові організації фінансуються американськими фондами сприяння демократії. Їх звинувачують у тому, що вони не зареєстровані, як того вимагає місцевий закон та нібито прагнуть розколоти Єгипет на 4 частини. Також прокуратура стверджує, що американські інституції отримали 150 мільйонів доларів, нібито відтягнувши ці гроші з пакету американської допомоги Єгиптові.

Американська допомога Єгипту становить щорічно півтора мільярда доларів. Коли єгипетська поліція розгромила приміщення демократичних організацій, конфіскувавши гроші й комп’ютери, у Конгресі пролунали вимоги припинити допомогу цій країні.

Влада у Єгипті наразі фактично належить генералам. Більше частина півторамільярдної американської допомоги йде на потреби єгипетських Збройних сил.

Погроза припинення допомоги

Причиною нинішнього судового процесу, на думку каїрського кореспондента газети The Wall Street Journal Метта Бредлі, є пошуки винних у масових заворушеннях у Єгипті.

«Щоразу, коли трапляється вбивство на площі, де військові чи поліція намагаються приборкати незадоволених, вони стверджують, що насильство спричинене не єгиптянами, які виступають проти режиму, а це справа рук іноземців, які долучаються до руху протесту, щоб налаштувати учасників проти режиму, зруйнувати економіку і сіяти хаос. Невідомо, з якою політичною метою це робиться», – зазначає Бредлі.

Між тим, сенатор Джон Маккейн, член правління розгромленого поліцією Міжнародного республіканського інституту, висловив обурення позицією єгипетської влади щодо громадських організацій.

«Як американця, мене обурюють подібні твердження про наші організації. Ми не погрожуємо припиненням допомоги. Ми маємо досить часу для погроз», – сказав Маккейн лідеру Єгипту, маршалу Тантаві.

Тим часом генерали запевняють американських законодавців, що вони тут ні при чому , що це ініціатива Міністерства юстиції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG