Доступність посилання

ТОП новини

Вердикт у справі Мубарака в Єгипті призначений на 2 червня


Вердикт у справі колишнього президента Єгипту Хосні Мубарака і ще низки осіб за звинуваченням щодо їхньої причетності до вбивств демонстрантів рік тому та винесення йому вироку призначені на 2 червня, повідомив сьогодні суддя на останньому засіданні цього процесу, що триває вже сім місяців.

Мубарака, який мусив відійти з посади в лютому минулого року через масові протести, а також його двох синів, колишнього міністра внутрішніх справ та ще шістьох очільників силових структур обвинувачують у причетності до вбивства 850 протестувальників під час мітингів у січні-лютому минулого року. Мубарака з синами також обвинувачують у корупції. Всі вони свою провину заперечують.

Державне звинувачення заявляє, що вимагає для 83-річного Мубарака кари смерті. Цю позицію підтримують родичі загиблих. Натомість його захист заявляє, що з Мубарака треба зняти всі звинувачення, бо він далі користується імунітетом від судового переслідування через те, що не подавав офіційної заяви про відставку і таким чином досі формально лишається президентом.

Крім того, проти Мубарака й його синів розглядають іще одну справу за звинуваченнями в корупції.

Колишнього президента раніше вже засудили до значного штрафу за «завдання шкоди економіці країни» внаслідок вимикання телефонного зв’язку і доступу до інтернету під час масових виступів: Мубарак, колишній прем’єр його уряду і колишній міністр внутрішніх справ, співзвинувачений і в нинішній справі, мають разом сплатити суму в 90 мільйонів доларів США.

Колишній міністр внутрішніх справ також уже засуджений до 12 і ще до 5 років ув’язнення за двома корупційними справами.
XS
SM
MD
LG